26 червня - Всесвітній день охолодження!

26 Червня 2020, 19:03
Новини

Сьогодні відзначаємо першу річницю Всесвітнього дня охолодження!

Цей день покликаний нагадати про значення холодного ланцюга для сфери охорони здоров'я та продовольчоі безпеки.

Наша країна не виробляє озоноруйнівні речовини, але ми активно їх імпортуємо з-за кордону.

Що саме у нашому побуті і в промисловості найбільше спричиняє викиди озоноруйнівних речовин?

Мова йде про холодильне, кондиціонувальне та нагрівальне насосне обладнання. Тому, коли ми викидаємо старий холодильник чи кондеціонер без безпечного видалення охолоджувальної речовини, завжди слід пам’ятати про те, що такі дії вбивають нашу планету. Парникова активність низки фреонів, які містяться у холодильниках, у 1300–8500 вища, ніж у вуглекислого газу.

Основний фактор розумного використання подібного обладнання — це правильна його утилізація, яка регламентована законами й регулюється екологічними службами. Процес утилізації складається з кількох етапів, найголовніші з яких:
переміщення небезпечних речовин у спеціальну тару, яка дозволяє їх безпечне зберігання та транспортування,
проведення процедури нейтралізації шкідливого впливу газу і захоронення на спеціальному полігоні.
Тільки у такому випадку негативний вплив озоноруйнівних речовин може бути мінімізований.

У грудні минулого року в Україні набув чинності законопроєкт «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази». Закон регулює правовідносини щодо виробництва, імпорту, експорту, зберігання, використання, розміщення на ринку та поводження з озоноруйнівними речовинами, фторованими парниковими газами, товарами та обладнанням, які їх містять або використовують, що впливає на озоновий шар та на рівень глобального потепління.

Ідея вшановувати цей день належить консультанту з охолодження Стівену Гілла (Stephen Gill), колишньому президенту Інституту холодильних технологій у Великобританії. Цю ідею підтримали професійні асоціації багатьох країн світу. У лютому 2019 року Програма охорони довкілля ООН (UNEP) через підрозділ OzonAction, під час зустрічі національних офіцерів ООН з озону в Парижі, також погодилась на підтримку Всесвітнього дня охолодження.

За темами