Відбулося друге засідання Антикризового енергетичного штабу

19 Травня 2020, 19:10
Новини

У вівторок, 19 травня, у Кабінеті Міністрів відбулося друге засідання Антикризового енергетичного штабу під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, за участю в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець, представників інших ЦОВВ та керівників енергетичних компаній.

Ольга Буславець розповіла, як виконуються рішення Антикризового енергетичного штабу, затверджені на першому засіданні, та на яких напрямах потрібно рухатися швидше.

Так Мінекоенерго вже підготований проект зміни до Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електроенергії. Зміни передбачають зменшення частки продажу електроенергії «Енергоатомом» в рамках ПСО з 85% до 80%, виведення ГАЕС з механізму ПСО і перегляд цінових обмежень на продаж електроенергії ДП «Гарантований покупець», надання підприємству дозволу купувати і продавати електроенергію за двосторонніми договорами.

«Це дозволить покращити фінансову ситуацію в «Гарантованого покупця», «Енергоатома» і інших учасників ринку та зменшить адміністративний вплив на ринкове ціноутворення», - зазначила в.о. Міністра.

Також напрацьовані пропозиції щодо удосконалення ринку двосторонніх договорів. Згідно з ними, «Енергоатом» зможе продавати вивільнені 5% електроенергії на ринку двосторонніх договорів на спеціальних аукціонах. Ціни на цю електроенергію мають бути не нижче встановлених у рамках ПСО (567 грн/МВтгод), вона буде продаватися великими лотами і лише кінцевим споживачам, без можливості перепродажу.

«Це забезпечить промисловим підприємствам з високою часткою електроенергії в собівартості продукції доступ до довготривалих контрактів за конкурентними цінами. Крім того, НАЕК «Енергоатом» отримає додатковий гарантований ринок збуту виробленої електроенергії, а також зменшиться профіцит електроенергії на РДН», - підкреслила Ольга Буславець.

У рамках перемовин з інвесторами в галузь відновлюваної енергетики погоджені майже всі ключові положення Меморандуму про взаєморозуміння стосовно вдосконалення умов підтримки виробників ВДЕ. «Я маю надію, що цього тижня буде підписано Меморандум», - сказала Ольга Буславець.

Безпосередньо під час засідання Антикризового штабу Верховна Рада України прийняла перший законопроект з антикризового пакету – він дозволить залучити близько 200 млн євро на заходи з безпеки експлуатації атомних енергоблоків. На розгляді Парламенту перебуввють ще низка законопроектів щодо погашення боргів перед «Енергоатомом», «Укргідроенерго» і іншими учасниками оптового ринку.

Денис Шмигаль і Ольга Буславець закликали сторони дотримуватись графіка виконання антикризових заходів і оперативно вирішувати питання, що виникають, у робочому режимі.

За темами