Від вчасних розрахунків за електроенергію залежить стале забезпечення теплом і світлом

8 Квітня 2020, 17:41
Новини

Для забезпечення  сталого електропостачання та збалансованої роботи енергетичних ринків потрібні вчасні розрахунки за надані послуги. Про це наголосив т.в.о. Міністра Віталій Шубін.

При цьому звернув увагу на важливість дотримання зобов’язань як з боку виробників та постачальників електроенергії, так і з боку споживачів.

«Я хочу, щоб усі почули найголовніше: якщо ми хочемо, щоб  у нас завтра було світло, то ми маємо платити, виконувати свої зобов’язання. Тому що держава і генераціі виконують свої зобов’язання - вони забезпечують нас світлом і теплом. І не потрібно це сприймати як якийсь подарунок або можливість скористатися ситуацією в країні», -  зазначив Віталій Шубін.

Нагадаємо, Уряд прийняв рішення про тимчасову заборону нарахування пені за невчасну оплату комунальних послуг та відключення електроенергії на період запровадження карантину,  а також заборонив припинення електропостачання  комунальним та державним вугледобувним підприємствам. 

Водночас, це не означає, що  не потрібно сплачувати за надані послуги. Адже  виробники електроенергії використовують дороговартісне паливо, а також виплачують заробітну плату працівникам, які самовіддано виконують свої обов'язки, розуміючи відповідальність та нагальну потребу країни в безперебійному постачанні електроенергії.

Також В.Шубін наголосив, що запровадження ринкових відносин сприятиме подоланню зловживань з боку монополій, створенню конкуренції та в кінцевому підсумку зниженню ціни на електроенергію.

“Можливість придбати електроенергію в Румунії, чи, скажімо, в Польші,  буде тим принциповим запобіжником, який завжди буде регулювати ціну», - переконаний він.

Саме тому інтеграція до європейського  ринку є одним із ключових завдань в енергетичному секторі, що сприятиме сталому електропостачанню та зміцненню енергетичноі безпеки.

За темами