У період карантину установи сфери Мінекоенерго виконують свої функції та забезпечують дотримання природоохоронного законодавства

21 Березня 2020, 07:10
Новини

На селекторній нараді з органами виконавчої влади, які належать до сфери управління Мінекоенерго,  заступник Міністра, співголова Оперативного штабу Мінекоенерго Олексій Рябчин та заступник Міністра Володимир Головатенко наголосили про важливість виконання функцій установами в умовах карантину та  завдань щодо захисту довкілля.

Олексій Рябчин поінформував про можливість переведення працівників на роботу в дистанційному режимі. «Наше завдання - максимально зменшити присутність персоналу, не залученого  до виконання критичних функцій, на робочих місцях. Також ми маємо передбачити різні сценарії реагування та прийняти управлінські рішення з метою забезпечення можливості ротації працівників, які виконують критичні функції, які можуть перебувати   на самоізоляції чи захворіти», - наголосив О.Рябчин. 

Також повідомив, що в Міністерстві при Оперативному штабі створено робочі галузеві групи відповідно до 6 підсистем Єдиної державної системи цивільного захисту, які забезпечують координацію заходів щодо недопущення й мінімізаціі впливу надзвичайної ситуації, яка склалася, та мінімізації ризику виникнення техногенних аварій на об’єктах інфраструктури захисту довкілля та енергетики. «Ми працюємо на випередження та вживаємо заходи, щоб  максимально захистити людей і навколишнє середовище. У період дії карантину, довкілля не повинно постраждати»,- зазначив заступник Міністра.

Також наголосив на важливості  інформування та забезпечення технічної можливості комунікацій та роботи онлайн.

Керівники Держлісагентства, Держгеонадр, Держводагентства, Держекоінспекції, Держрибагентства, Держагентство з управління зоною відчуження, Держенергонагляду  та Держенергоефективності

доповіли про вжиті заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу та забезпечення виконання критичних функцій в умовах карантину.

Підприємства повною мірою виконують прийняті Урядом рішення щодо запровадження карантину, дотримуються рекомендацій ВООЗ та МОЗ, водночас дбають про виконання функцій для забезпечення життєдіяльності країни. Зокрема,

Держлісагентство виконує планові завдання щодо висадки лісів та заготівлі деревини, оскільки в лісгоспах люди працюють на свіжому повітрі і невеликими групами із врахуванням необхідної соціальної дистанції. Контролюється ситуація щодо протидії можливим лісовим пожежам.

Держводагенство наразі забезпечує виконання протипаводкових заходів на Заході країни, забезпечує роботу насосних станцій та готується до режиму функціонування інфраструктури з урахуванням аномально теплої осені та зими.

З боку ДАЗВ  здійснено заходи щодо запобігання пожежам у зоні відчуження та відповідного реагування. Також призупинено відвідування Чорнобильської зони на період карантину.

Держекоінспекція  у зв’язку із введенням законодавчих обмежень щодо перевірок готова направити своїх працівників для надання допомоги  щодо  заходів, пов’язаних з карантином.

Держенергоефективності проінформувало про заходи щодо фінансування теплих кредитів, впровадження нової програми зелених кредитів та створення можливостей для укладення угод з банками онлайн. 

Державні інспектори управлінь Держенергонагляду продовжують здійснювати нагляд і контроль за технічним станом об’єктів енергетичної інфраструктури.

Перевівши частину співробітників на дистанційну роботу, продовжують виконувати свої функції Держрибагентство та Держгеонадра.

За підсумками наради доручили опрацювати питання можливої ротації працівників, які виконують критичні функції, систематичного інформування Міністерства щодо аналізу ризиків та роботу в умовах запровадження карантину, а також надані усі необхідні контакти відповідальних осіб для оперативної комунікації.

За темами