Олексій Оржель взяв участь у церемонії нагородження лауреатів премії Глави держави для молодих вчених 2019 року

13 Лютого 2020, 17:06
Новини

Сьогодні, 13 лютого, у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулась щорічна церемонія нагородження лауреатів премії Глави держави для молодих вчених 2019 року, під час якої Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами 40 наукових робіт у сферах інфраструктури, енергетики, оборони, сільського господарства, медицини, екології, кібербезпеки тощо.

Голова держави  ознайомився з роботами лауреатів премії, оглянув експозицію Фонду Президентів України та вручив лауреатам свідоцтва про отримання премії й нагрудні знаки.

 «Я радий сьогодні відзначити українських вчених державними преміями у галузі науки та техніки. Я неодноразово казав і повторюватиму: найцінніше, що є в України, – це наші люди. Їхній розум, таланти, креативність та працьовитість. І це доводять наші науковці», – сказав Володимир Зеленський під час зустрічі.

Під час промови Президент підкреслив необхідність відновлення ефективної комунікації та партнерства між наукою, владою та бізнесом, тому на церемонію нагородження були запрошені міністри та представники бізнесу.

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель також привітав переможців та подякував молодим вченим за внесок, який вони роблять у розвиток української енергетики та охорони довкілля заради кращого майбутнього для наших нащадків.

Низка робіт уже зацікавила Олексія Оржеля. Міністр пообіцяв надати всебічну підтримку  талановитим науковцям в реалізації амбітних проектів і висловив сподівання, що дуже скоро українці відчують реальний ефект від імплементації цих ідей,  адже сучасне  життя потребує нових, креативних та прогресивних підходів.  Олексій Оржель  наголосив, що розвиток інновацій -  це запорука успішних змін у нашій державі. Він також закцентував увагу, що деякі  розробки молодих вчених перебувають  не лише в стадії проекту, а вже успішно впроваджуються на підприємствах.

Зокрема, це проекти стосовно нових методів очищення води від розчинних та нерозчинних полютантів та підвищення енергоефективності будівель, представлені науковцями Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського".

Наостанок Президент підкреслив, що держава має створити нормальні умови для роботи науковців.

За темами