Cенат США схвалив санкції проти «Північного потоку-2»

18 Грудня 2019, 16:43
Новини Нафто-газова промисловість

Вчора, сенат США  схвалив закон про оборонний бюджет-2020 на 738 мільярдів доларів, який включає виділення 300 млн доларів військової допомоги Україні. Він містить і положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва «Північного потоку-2». Законопроєкт направили на підпис до президента США Дональда Трампа.

«Ми вдячні США за сильну позицію проти будівництва цього трубопроводу, - наголосив Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель. - Північний потік-2  - це геополітичний проект, який посилює залежність європейських споживачів від одного постачальника. Україна залишається надійним партнером в транспортуванні природнього газу з Російської Федерації до Європи. І готова надалі забезпечувати енергетичну безпеку регіону».

Водночас ці санкції посилюють переговорну позицію України у складних перемовинах з Росією щодо продовження транзиту газу українською ГТС після 2019 року.

Адже нові санкції спроможні, якщо не зупинити будівництво «Північного потоку-2», то принаймні відтермінувати його введення в експлуатацію. У санкціях США, йдеться про відмову у візах і заморожуванні американських активів підприємців та компаній, що беруть участь у будівництві «Північного потоку-2».

У санкційні списки потрапили також судна, які займалися прокладанням труб на глибині 100 футів нижче рівня моря. Стосуються вони і іноземних осіб, які продавали, здавали в оренду або надавали ці судна для газопроводу. Перший звіт із затвердженим переліком вищезазначених суден, фізичних та юридичних осіб, які підпадають під санкції, має бути поданий до відповідальних комітетів Конгресу не пізніше ніж за 60 днів від моменту ухвалення закону та надалі оновлюватися кожні 90 днів.

Водночас забороняється видати американські візи співробітникам або співвласникам компаній, що потрапили під ці санкції, а діючі візи – анулюються. Зазначається, що санкції діятимуть також, якщо проєкт змінить назву.

За темами