Видобуток бурштину легалізують

1 Жовтня 2019, 17:52
Новини Вивчення та раціональне використання надр

Уряд затвердив проекти Законів України, якими вносяться зміни до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питання видобутку бурштину в Україні.

Законопроекти спрощують погоджувальні процедури та  врегульовують питання розробки родовищ бурштину законним шляхом. Зокрема, пропонується проводити аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів та скасувати процедуру погодження з органами місцевого самоврядування надання надр у користування.

Згідно із законопроектами, запроваджується єдиний дозвіл на розвідку з правом видобування строком на 5 років на ділянки до 10 га із визначенням початкової вартості продажу на аукціоні,  прибирається низка дублюючих та архаїчних погоджень (зокрема, гірничий відвід та дозвіл на зняття родючого шару).

Знижується ставка рентної плати за видобування бурштину з 25 до 15% із відрахуванням 30% на користь місцевих громад.

Також врегульовуються земельні питання доступу до покладів бурштину,  водиться сувора відповідальність  за недотримання вимог рекультивації землі та обов’язкова компенсація понесених втрат.

Низка положень стосується відповідальності за незаконний видобуток бурштину. Зокрема, впроваджується тимчасовий мораторій на вивезення необробленого бурштину за кордон та вимога застосування сертифікованого обладнання для його комплексного видобутку, а також вводиться кримінальна відповідальність за незаконне видобування корисних копалин та адміністративна відповідальність - за порушення встановлених законодавством обов’язкових вимог щодо видобутку корисних копалин.

Прийняття цих документів спростить процедуру отримання спецдозволу, сприятиме залученню інвестицій, збільшить надходження до державного і місцевих бюджетів, а також знизить податкове навантаження на бізнес.

Довідково:

Законопроекти були розроблені Мінекоенерго на виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції» та вимог Основних засад державної екологічної політики України на період до 2030 року.

За темами