Бернська конвенція відзначає своє 40-річчя 40-а надихаючими історіями з охорони природи

19 Вересня 2019, 18:03
Новини Біорізноманіття

19 вересня у світі відзначається День Бернської конвенції, яка укладена 1979 року та була першим міжнародним договором щодо захисту як видів, так і оселищ. На честь 40-річчя підписання Конвенції у світі поширюються найбільш успішні історії щодо збереження природи, доступні на інтерактивному веб-сайті www.bernconvention40years.com.                          

Ініціатива підкреслює широкі досягнення та довгострокові цілі Конвенції, яка у 2019 році налічує 51 Договірну сторону. Девіз кампанії «Здорова природа для здорових європейців» був обраний колективним шляхом та відображає важливість збереження природи в нашому житті.

Кампанія охоплює чотири основні принципи дії:

Захист біорізноманіття для підтримки хиткого балансу між видами в нашій

екосистемі. Про це свідчать такі результати, як План зі збереження та

відновлення скопи, який допомагає повернути цей вид птахів до неба Південної Європи.

Вирішення екологічних проблем, таких як зміни клімату, інвазійні види та

шкідливі наслідки діяльності людини. Конвенція сприяє цій амбітній місії за допомогою

низки ініціатив, зокрема Not Alone – кампанії з підвищення обізнаності про ключову роль біорізноманіття в боротьбі зі змінами клімату.

Підвищення обізнаності громадськості та активне залучення громадян до захисту нашої природної спадщини. Прикладом цього є система скарг Конвенції, що дає змогу кожному громадянину піднімати свій голос на захист природи і повідомляти про шкоду довкіллю. З моменту впровадження цієї системи в 1984 році оброблено майже 200 сигналів і скарг!

Збереження природних оселищ та їх важливої ролі у житті численних видів тварин і рослин. Смарагдова мережа є чудовим прикладом. Це мережа, запропонована Конвенцією, що включає понад 3200 територій особливого природоохоронного інтересу у п’ятнадцяти країнах!

За останні 40 років Бернська конвенція організувала колективні зусилля, залучаючи уряди, громадські організації, соціальні установи та громадян до захисту нашої природної спадщини. Досягнення цих чотирьох десятиліть самовідданої роботи тепер представлені у вигляді переконливих та надихаючих історій. Однак наше майбутнє стоїть перед небаченими викликами, що загрожують стійкості нашої планети. У такій ситуації Конвенція відіграє особливо важливу роль у наданні ефективної та демократичної координації зусиль зі збереження природи для майбутніх поколінь

За темами