11 нових водно-болотних угідь України отримали статус міжнародного значення

30 Серпня 2019, 10:45
Новини

9 серпня 2019 року в Мінприроди відбулося офіційне  вручення сертифікатів нових водно-болотних угідь міжнародного значення, представникам організацій, відповідальних за їх збереження.

«Значення водно-болотних угідь все ще не очевидно для українського суспільства, яке часом не помічає за короткотривалою вигодою можливості та втрати для поколінь. Наслідки експлуатаційної планової економіки залишаються у практиках бездумного осушування водно-болотних угідь, видобутку торфу, засмічення. Завдяки створенню 50 Рамсарських водно-болотних угідь України ми отримали нові інструменти їхнього захисту та розвитку» – зазначив Василь Полуйко, заступник Міністра екології та природних ресурсів України.

Під час засідання Координаційної ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України представникам установ природно-заповідного фонду було вручено 11 сертифікатів Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція).

Завдяки включенню 11 нових водно-болотних угідь до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні нараховується 50 Рамсарських угідь.

До Списку внесено такі водно-болотні угіддя: Атак-Боржавське, Долина нарцисів, Печера "Дружба", Чорне багно, Бурштинське водосховище, Витоки ріки Погорілець, Витоки ріки Прут, Ріка Дністер, Верхове болото "Надсяння", Лядова-Мурафа, Урочище Озірний-Бребенескул.

Також в рамках засідання були розглянуті питання розроблення проекту Плану управління транскордонним Рамсарським угіддям «Ольмани-Переброди», можливості синергічних підходів до збереження торфовищ, уточнення меж і площ водно-болотних угідь міжнародного значення за допомогою ГІС інструментів в Одеській області та інші питання.

За темами