В національному природному парку «Білобережжя Святослава» в відбулося еко-спортивне свято «Медовий Ахілл»

20 Серпня 2019, 15:20
Новини Природно-заповідний фонд

В національному  природному парку «Білобережжя Святослава» (Миколаївська область) в районі рекреаційної ділянки «Кінбурнська стрілка»  відбулося еко-спортивне свято «Медовий Ахілл».  В заході взяв учать чемпіон Європи з бігу І.Гриник.

Цьогорічний забіг відбувся під дивізом  - Відроджуймо  традиційний промисил Очаківщини – бджолярство!

Саме в цьому унікальному місці - в найдавнішій колисці олімпійського руху в Північному Причорномор'ї - учасники та гості свята змогли помилуватися нескінченно бірюзовим морем, чистим повітрям, взяти участь у спортивних змаганнях та власноруч побудувати піщані фортеці.

Спортивні забіги проводилися в різних групах - серед професіоналів, аматорів (до 35 років), дітей (до 10 років) та ветеранів.

Переможці були нагороджені медалями, кубками та дипломами, вінками з маслинки і степових трав. Але найбільше вразили своєю волею до перемоги військовослужбовці легендарного 73-го морського центру спеціальних операцій та ветерани бігу.

Розважали гостей  виступи місцевих артистів – прекрасних грацій танцювального гурту «Нова галактика» Очаківського міського відділу культури під керівництвом Віри Глушко, танцювального гурту "Еліт-Данс", ніжні та проникливі мелодії у виконанні Наталії Чудної, Віктора Зволінського та Богдана Козловського.

Яскравою родзинкою свята стала презентація екологічного проекту по встановленню містків та дощатих переходів від акваторії Дніпро-Бузького лиману до пляжної зони чорноморського узбережжя.

Все це відбулося завдяки реалізації проекту «Облаштування логістичної інфраструктури рекреаційної ділянки «Кінбурнська Стрілка» в рамках «Програми екологічних громадських ініціатив для Сходу і Заходу України, фаза 2». Проект реалізується Західноукраїнським ресурсним центром спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Так, було встановлено дерев’яні переходи, містки через літоральний вал, облаштовано фундамент для інформаційних стендів та встановлено їх. Саме ці містки та переходи будуть сприяти збереженню від витоптування літорального валу, стимуляції активного росту рослин-піскозакріплювачів та збережуть від поглинання морем під час осінньо-зимових штормів частини пляжів.

За темами