Верховний Суд України поставив крапку у судових тяганинах стосовно урочища «Бичок»

16 Серпня 2019, 14:01
Новини Природно-заповідний фонд

13 серпня 2019 року постановою Верховного Суду залишено в силі постанову Північного апеляційного господарського суду у справі  910/11164/16, якою скасовано договір оренди земельної ділянки розташованої на території Національного природного парку «Голосіївський» (урочище Бичок), укладений між Київською міською радою та ТОВ «Авеста Буд» 28 жовтням 2010 року.

Своїм рішенням суд визнав недійсним договір орендиземельної ділянки, укладений 28.10.2010 року між Київською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Авеста-Буд», на Столичному шосе (урочище Бичок, ділянка 1) у Голосіївському районі м. Києва, де планувалося будівництво офісних комплексів з готелями, закладами громадського харчування, приміщеннями торговельно-розважального призначення і паркінгами тощо.

Верховний Суд погодився з висновком Північного апеляційного господарського суду про те, що землі урочища "Бичок" площею 2406,07 гектарів, в межах яких розташована спірна земельна ділянка, включено до складу національного парку без вилучення у землекористувача.

З урахуванням положень законодавства про природно-заповідний фонд, суд звернув увагу на те, що Київська міська рада не мала повноважень вчиняти дії, направлені на зменшення території Національного природного парку «Голосіївський», оскільки такі дії належать до виключної компетенції Президента України.

За результатами розгляду справи у касаційному порядку, Верховним Судом ухвалено остаточне рішення на користь НПП «Голосіївський», яким залишено касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Авеста-Буд" без задоволення та постанову Північного апеляційного господарського суду - без змін.

Нагадаємо, також, що Північний апеляційний господарський суд своїм рішенням в іншій справі зобов’язав забудовника припинити будівельні роботи на території урочища Бичок та звільнити земельну ділянку від незаконно розміщених споруд (Докладніше за посиланням: https://anec.court.gov.ua/sud4873/pres-centr/news/733919/ ).

За темами