Микола Кузьо: 'Розпочався третій етап досліджень екологічного стану Чорного моря за участю українських науковців'

30 Липня 2019, 09:30
Новини

Науковці з України, Грузії та ЄС у рамках міжнародного проекту Emblas розпочали третій етап  досліджень екологічного стану акваторії Чорного моря (Emblas-Plus), який триватиме до кінця серпня нинішнього року. Про це повідомив заступник міністра екологіі з питань євроінтеграції Микола Кузьо.

Він зазначив, що відповідно до Угоди про асоціацію Україна розробила і ухвалила нове законодавство щодо екологічного моніторингу стану моря. Чорноморські дослідження  за підтримки ЄС, спільно з ПРООН  було розпочато три року тому саме для того, щоб на основі критеріїв Директиви ЄС про морську стратегію з'ясувати реальний  екологічний стан акваторії. 

'Йдеться про всі країни, які мають вихід до Чорного моря. Для нас ці дослідження унікальні, бо вперше в історії України (!) було проведено системні експедиції, досліджено десятки (!) тисяч проб, узгоджено точки забору, створено унікальну базу даних на біля 208000 записів , і багато іншого. Цими днями наша команда науковців з України, ЄС, Грузії вирушила у третю експедицію', - пояснив заступник міністра.

Нагадаємо, що за результатами досліджень у рамках цього ж проекту в акваторії Чорного моря було виявлено ртуть, діоксин, різні пестициди, у тому числі заборонені, антибіотики і інші речовини з фармацевтичної галузі , хімікати, що використовуються у морському транспорті, велику кількість хімікатів з промислових стічних вод тощо. 

На базі цих даних  зроблено класифікацію стану відповідно до Директиви на 5  категорій для прибережних вод - від поганого до доброго екологічного стану, - для решти 2 категорії. 

Більше інформаціі ТУТ:  http://emblasproject.org/publications-reports

За темами