Інвестиції у вигляді енергосервісу: економія двох ресурсів - бюджетного та енергетичного

25 Липня 2019, 11:53
Новини Стале управління водними ресурсами

Держводагентство вже реалізує 4 енергосервісні договори на насосних станціях у Херсонській області. Це пілотні проекти, у яких задіяні зрошувальні насосні станції.

Завдяки роботі нового обладнання (ще частково у тестовому режимі) станом на 1 липня вже зекономлено близько 560 тис.кіловат-годин електроенергії (16% від обсягу спожитої) на суму понад 1,4 млн.гривень.

Розрахункова економія електроенергії цими насосними станціями за результатами всього поливного сезону очікується не менше 1,2 млн.кіловат-годин електроенергії (20% від обсягу спожитої) на суму близько 3,1 млн.гривень. 

Нагадаємо, що сьогодні на насосних станціях Новотроїцького та Бориславського управлінь водного господарства встановлено та введено в експлуатацію нове обладнання та проведено модернізацію частини старого обладнання за рахунок ЕСКО-компаній без залучення жодної копійки бюджетного фінансування.

Так, встановлено нових:

9 насосних агрегатів;

12 щитів управління електронасосами;  

2 електроприводи частотного регулювання;

для 2-х насосних встановлено системи дистанційного моніторингу та контролю їх роботи;

для 18 насосних агрегатів замінено напірні та всмоктуючі трубопроводи і запірну арматуру.

Крім цього, капітально відремонтовано 5 насосних агрегатів. 

На 2019 рік Держводагентством визначено 32 насосних станції, які пропонуються ЕСКО-компаніям для інвестицій.

Можливий обсяг інвестицій оцінюється у 250-300 млн. гривень.

Зменшення споживання електроенергії у разі успішної реалізації цих проектів прогнозується у обсязі 15-20 млн. кіловат-годин на рік. На сьогодні для всіх цих об’єктів оголошено процедури закупівлі в системі ProZorro.

За темами