Остап Семерак: «Україна зацікавлена у якнайшвидшому завершенні будівництва та введенні в експлуатацію СВЯП-2»

9 Липня 2019, 15:05
Новини ЧАЕС та зона відчуження

У Києві розпочалося засідання Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки (РЯБ). Цього року Асамблея змінила своє звичне місце проведення  - замість Лондона сторони зустрічаються на території України. Таких домовленостей було досягнуто під час останнього засідання у Лондоні, де традиційно обговорювався хід робіт із будівництва необхідної сучасної інфраструктури на території зони відчуження.

Під час засідання Асамблеї донорів міністр екології Остап Семерак від Уряду подякував за ту величезну допомогу, яку народи країн-донорів надають Україні в питаннях створення необхідної інфраструктури для поводження з відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами та повідомив, що державним бюджетом України у 2019 році передбачено відповідне фінансування видатків на експлуатацію об'єктів, побудованих за кошти міжнародної технічної допомоги.

«Україна зацікавлена у якнайшвидшому завершенні будівництва та введення в експлуатацію СВЯП-2. Йдеться не просто про сучасні технології, а про екологічну та ядерну безпеку як країн Європи, так і всього світу», - розповів Остап Семерак у ході засідання.

Міністр наголосив на важливості дотримання графіку  робіт на майданчику СВЯП-2 та запевнив у готовності України у повному обсязі виконувати взяті на себе зобов’язання.

«Ми завжди готові до конструктивної співпраці і проведення зустрічей для вирішення нагальних питань, які виникають під час реалізації проекту будівництва СВЯП-2. Це стосується і необхідного кваліфікованого персоналу. Україна залучає достатню кількість досвідчених людей з управління міжнародними проектами на проммайданчику Чорнобильської АЕС, зокрема, СВЯП-2. У тому числі це люди, які працюють на Чорнобильській АЕС», - сказав Остап Семерак.

Нагадаємо,  Сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2) — об'єкт, призначене для прийому, підготовки до зберігання і безпосередньо зберігання відпрацьованих тепловиділяючих збірок і відпрацьованих додаткових поглиначів, які накопичилися на Чорнобильській АЕС. Прийнята для СВЯП-2 технологія передбачає використання двостінного сухого екранованого пеналу (ДСЕП). Його конструкція забезпечує довготривале збереження палива за рахунок ізолювання від навколишнього середовища. Відповідно, радіаційний вплив на навколишнє середовище за нормального зберіганні у бетонних модулях буде відсутній.

Будівництво об'єкта розпочалося у 2001 році та фінансується з Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції і розвитку.

Довідково: ЄБРР є розпорядником фонду "Рахунок ядерної безпеки", який було створено на пропозицію країн Великої сімки у квітні 1993 року, а через три роки – у квітні 1996 року – термін було подовжено. Донорами фонду є Бельгія, Велика Британія, Данія, ЄС, Італія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Японія. Ці кошти призначені для підвищення безпеки та виведення з експлуатації атомних об'єктів у Болгарії, Литві, Україні. Цей фонд фінансує у вигляді грантів технічне вдосконалення безпеки об'єктів атомної енергетики, особливо тих, у функціонуванні яких є великий ризик.

За темами