Шановні колеги, ветерани та друзі!

7 Липня 2019, 15:58
Новини Природно-заповідний фонд

Сердечно вітаємо Вас з нагоди відзначення нашого професійного свята – Дня працівника природно-заповідної справи!

Тендітна природа України щодня і ночі потребує Вашої опіки, розуміння та вмінь. Створені та збережені Вами національні природі парки, природні та біосферні заповідники, регіональні ландшафтні парки, заказники і урочища, ботанічні сади, дендро- та зоопарки, а також парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва є золотим фондом української природної спадщини.

Наші заповідні території зовсім невеликі за площею порівняно з площами ріллі, населених пунктів, промисловості чи інфраструктури. Але лише уявіть нашу країну без лісів та луків, степів чи боліт… Саме завдяки заповіданій природі наші діти будуть жити не в пустелі, а у великій зеленій країні, що славиться родючими ґрунтами і багатством біоти, мальовничими ландшафтами та стабільним кліматом.

Символом свята щороку слугує один з видів папороті, квітка якого, за легендою, має чарівні властивості. Цього року символом обрано одну з небагатьох водних папоротей України, занесених до Червоної книги України, Сальвінія плаваюча (Salvinia natans (L.) All.). Незважаючи на те, що цей вид все ще трапляється у різних куточках України, Південної Європи та Північної Африки, він потребує окремої уваги дослідників та природоохоронців. Це невеличка тендітна рослина з горизонтальним стеблом завдовжки від 3 до 8 см та овальними вайями-«листочками». Цікаво, що сальвінія живе на межі двох середовищ – води на повітря, та потребує відносно чистих і спокійних вод. Саме такі умови сальвінія знаходить у заповідних куточках нашої країни, що створені та збережені завдяки Вашим зусиллям.

Щиро зичимо Вам успіхів на професійній ниві та добробуту, злагоди і щастя Вашим сім’ям, міцного здоров’я та мудрості!

З повагою та найтеплішими побажаннями,

колектив Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів України 

06 липня 2019 року