В Україні відбувається навчання спеціалістів для розробки Регіональних планів управління відходами

13 Червня 2019, 10:50
Новини Управління відходами

В Києві та Одесі відбулися навчальні тренінги для представників структурних підрозділів обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування присвячені практичним аспектам розробки регіональних планів управління відходами.

Навчальні тренінги відбуваються в рамках проекту “Допомога українським органам влади у реалізації Національної стратегії управління відходами”, ініційованого Міністерством екології та природних ресурсів України та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Проект впроваджується датською компанією  COWI A/S та фінансується Європейським Союзом.

Відповідно до Національної стратегії управління відходами до 2030 року та Національного плану управління відходами до 2030 року кожна з областей України має розробити власний регіональний план управління відходами, який врахує структуру економіки, обсяги утворення різних типів відходів, наявні та необхідні потужності для для екологічно безпечного оброблення відходів.

Національна система управління відходами має враховувати думки на місцях, саме регіональні плани є запорукою як розвитку областей та громад, так і необхідною умовою для залучення інвестицій у галузь управління відходами” – наголосив Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України.“Регіональні плани мають бути максимально практичними документами, із належним фінансовим обґрунтуванням, яке у повній мірі відповідатиме цілям захисту довкілля.” – підкреслює Міністр.

Навчання спеціалістів із обласних держадміністрацій та органів місцевого самоврядування є необхідною умовою для розробки якісних регіональних планів, що відповідатимуть європейським стандартам та підходами до систем управління відходами.

Головні модулі тренінгу включили аспекти планування управління відходами на регіональному та муніципальному рівнях, системи відшкодування витрат, формування тарифів тощо. Наприклад, у Національній стратегії управління відходами закладено принцип  наближеності – оброблення відходів повинно здійснюватися на найближчій відповідній споруді або установці з оброблення відходів або в місці захоронення відходів, враховуючи екологічну та економічну ефективність. У регіональному плані впровадження принципу наближеності означатиме відповідне планування інфраструктури та капітальних інвестицій.

Перші два тренінги вже відбулися у Києві та Одесі, протягом найближчих трьох тижнів заплановане навчання у Полтаві, Вінниці та Львові. Таким чином, представники усіх областей України матимуть змогу пройти кваліфіковане навчання у своїй чи сусідній області.