Позов про призупинку діяльності Понінківської картонно-паперової фабрики «Україна» через постійне забруднення місцевих річок знову розглядатиме Волинський окружний адмінсуд

17 Травня 2019, 12:20
Новини

Хмельницький окружний адмінстративний суд  передав на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду  позов Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області до «Понінківської картонно-паперової фабрики – Україна»,  в якому держава вкотре позивається до підприємства через систематичне забруднення місцевих річок. 

Так, у квітні  нинішнього року державними екологічними інспекторами були зафіксовані нові випадки  масового замору риби на річці Случ.  Враховуючи неодноразові порушення вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна», Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області  підготувала адміністративний позов про призупинку діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна» в частині скиду зворотних вод у річку Хомора, яка є притокою Случа.  Позов за правила територіальної підсудності було  подано до Хмельницького окружного  адміністративного суду.

У свою чергу Хмельницький окружний  адміністративний суд ухвалив рішення передати позов екологічних інспекторів (адміністративна справа №560/137/19) на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду.

Нагадаємо,  що у січні 2018 року Державна екологічна інспекція України внесла припис Держводагентству про анулювання дозволу ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика України».  Тоді ж Держводагентством спільно з Мінприроди, Держекоінспекцією було подано позов до судових органів з вимогою анулювання дозволу у цього підприємства на спеціальне водокористування.

Проте рішенням Волинського окружного адміністративного суду з незрозумілих причин безпідставно в задоволенні адміністративного позову було відмовлено.

Зараз  на підставі ухвали Хмельницького окружного адміністративного суду справу знову буде розглядати Волинський окружний адміністративний суд.   

За темами