Екоцентр та Брістольський університет розпочали оновлення карт радіаційного забруднення зони відчуження

14 Травня 2019, 20:40
Новини ЧАЕС та зона відчуження

У рамках угоди про співробітництво ДСП «Екоцентр» та Брістольський університет (Великобританія) провели спільні випробування системи радіаційного картографування, яка працює на базі безпілотних літальних апаратів. За участі команди експертів із Національного центру ядерної безпеки Великобританії вони провели 9-денне випробувальне радіаційне картографування в районі селищ Буряківка, Копачі та Лісний на висоті 15-35 метрів. В результаті науковці отримали вичерпні картографічні матеріали забруднення на площі близько 15 км2.

Як зазначив генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв, з часу створення карт радіоактивного забруднення зони відчуження відбулися суттєві екологічні зміни, тож існуючі карти вже є застарілим. Результати спільних досліджень установ дозволять розпочати процес з осучаснення карт радіоактивного забруднення, які необхідні для прийняття ефективних управлінських рішень щодо поводження з радіаційно забрудненими територіями.

«Агентство зі свого боку завжди сприяє розширенню міжнародної наукової співпраці та обміну досвідом. Реалізація подібних проектів сприяє поширенню експертних знань про ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи та напрацюванню нових ефективних методик для оптимізації цього процесу», - зазначив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

В рамках Угоди заплановано проведення серії подібних спільних картографічних досліджень з використанням безпілотників на радіаційного забруднених майданчиках, які розташовані в зоні відчуження.

За темами