Остап Семерак: "Успішне проведення пробної експлуатації НБК - вагомий крок у перетворені її на екологічно безпечний об’єкт"

26 Квітня 2019, 18:52
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що Україна активно рухається в процес трансформації зони відчуження на територію змін  та екологічної безпеки. 

Про це  він заявив сьогодні, під час відвідування ЧАЕС.

 «72-годинна тестова робота Арки  - успішна. Вона показала, що системи належним чином функціонують. А це свідчить про готовність об’єкту до переходу на етап дослідно-промислової експлуатації після отримання усіх необхідних дозволів. Після офіційних висновків експертів розпочнемо оформлення документів та введення об’єкту Укриття в експлуатацію»,- сказав Остап Семерак.

За його словами,  всі ці роки політика Уряду Гройсмана будувалася  на максимальній прозорості і відкритості  всіх процесів, які відбувалися в зоні відчуження.

«Наслідком політики  відкритості,  стало суттєве збільшення  відвідувачів в зоні відчуження. Цікаво, що  більшість із них іноземці. Це показує, що всі роботи, які здійснюються на будівельних майданчиках зони відчуження знаходяться під «пильним око» громадськості, держави і міжнародних партнерів», - сказав Остап Семерак.

Міністр нагадав, що завершення у 2016 році будівництва об’єкта «Укриття»  над  зруйнованим 4-м енергоблоком  стало історичним кроком  до покращення  екологічної безпеки в зоні відчуження і світі в цілому.  Ця унікальна технологічна конструкція, аналогія якої не має в світі  -  заслуга роботи  потужної групи інженерів та будівельників.

Довідково:

НБК Чорнобильської АЕС – найбільша з коли-небудь побудованих рухомих наземних конструкцій довжиною 165 м, висотою 110 м, шириною 260 м і загальною вагою 36,2 тис. т.

За темами