Звернення Міністра екології до Дня Чорнобильської катастрофи

26 Квітня 2019, 11:00
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Дорогі українці!

 

Сьогодні минає 33 роки з дня аварії на Чорнобильській АЕС. Вона стала одночасно уроком та іспитом не лише для України, але й  для людства та всього живого на планеті. 

 У ці дні ми з глибокою вдячністю вшановуємо ліквідаторів тих страшних днів  і схиляємося у мовчанні перед світлою пам’яттю героїв, які врятували нашу землю, а насправді – увесь світ від поширення радіаційної стихії.

Я не можу не згадати сьогодні фахівців із різних галузей, а це - науковці,  лікарі, водії, пожежники, енергетики  і   всі, хто працював та донині обслуговує зону відчуження. Я дякую всім за ту надзвичайно важливу роботу, яка виконувалася і виконується у надзвичайно непростих умовах.

Я не можу також не згадати країн -донорів та всіх  міжнародних партнерів,  які всі ці 33 роки демонструють надійність і йдуть пліч-о-пліч та допомагають Україні  оговтуватися після наслідків техногенної катастрофи.

Ми робимо все для того, щоб перетворити зону відчуження на територію змін та інновацій, щоб ці території стали технологічним корисним майданчиком та плацдармом для наукових досліджень.

Ми маємо пояснити нашим нащадкам мовою науки та технологій, що насправді відбулося у ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

 

 

Міністр екології та природних ресурсів України     ОСТАП СЕМЕРАК

За темами