На Херсонщині з'явиться новий національний природний парк «Кам’янська Січ»

12 Квітня 2019, 18:23
Новини Природно-заповідний фонд

Президент України Петро Порошенко 11 квітня підписав розроблений Мінприроди Указ «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ». 

Як пояснив  Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, новий нацпарк буде створено на території Бериславського району Херсонської області. Він перебуватиме у сфері управління Міністерства екології та природних ресурсів України і включатиме  12261,14 гектара земель державної власності.

"Завдання кожного національного природного парку  - збереження унікальних екосистем.  Ми ініціювали створення нового природного парку на Херсонщині, у першу чергу, для збереження цілинних Понтичних типчаково-ковилових степів, які визнані об’єктом Смарагдової мережі.  Ці території взагалі унікальні  у своєму різноманітті тварин та інших рослин, занесених до Червоної книги України", - зазначив міністр.

Крім того, вони також мають важливе історичне значення та є цікавими для відвідувачів.

«На території майбутнього національного природного парку похований кошовий отаман Кость Гордієнко, який створив та очолив Кам'янську Січ. Зрозуміло, що ці місця є цікавими для туристів, які знаються на історії, а національні природні парки у всьому світі і зокрема, в Україні,  передбачають створення рекреаційних зон із необхідною інфраструктурою для туристів, яка робить відпочинок більш комфортним», - пояснив Остап Семерак.

Відповідно до указу протягом 2019-2021 років у постійне користування Національному природному парку «Кам’янська Січ» має бути надано 6013,241 гектара земель, у тому числі з вилученням у землекористувачів, та розроблено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, оформлено речові права на земельні ділянки, а також розроблено проект землеустрою з організації та встановлення меж території національного природного парку тощо.

Крім того,  підписання Указу передбачає  внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» та про Державний бюджет України на 2020 рік і наступні роки щодо виділення коштів на належне  функціонування  національного природного парку «Кам’янська Січ».

Нагадаємо, 11 квітня 2019 року Президент України підписав 11 указів, розроблених Мінприроди, які стосуються розширення існуючих територій ПЗФ та створення нових національних природних парків.