Остап Семерак: «Суд задовольнив апеляцію Мінприроди та залишив лося у Червоній Книзі України»

8 Квітня 2019, 19:45
Новини Природоохоронний нагляд Природно-заповідний фонд

Сьогодні, 8 квітня, Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав Мінприроди та  скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 листопада 2018 року,  відмовивши у повному обсязі у задоволенні позову. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

У грудні 2018 року Мінприроди подало до Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу  на рішення суду першої інстанції, яким було скасовано наказ про занесення лося до Червоної Книги. 

«Лось залишається у Червоній книзі. Щойно Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав Мінприроди та  скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 листопада 2018 року,  відмовивши у повному обсязі у задоволенні позову мисливця, адже позивалася до нас фізична особа. Дякую всім колегам та реальним партнерам з громадянського суспільства за спільну позицію. Розцінюю це рішення як підтримку природоохоронної політики Мінприроди», - прокоментував ситуацію Остап Семерак.

Йдеться про апеляцію Мінприроди на рішення, ухвалене  Окружним адміністративним судом міста Києва, який розглянув у порядку  письмового провадження адміністративну справу (№826/9432/17) до Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо заборони полювання на лося. Зокрема, позивач просив суд  визнати протиправними дії відповідачів щодо заборони полювання на лося, не погодження Лімітів добування мисливських тварин та не ухвалення наказу «Про затвердження Лімітів використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2018/2019 років».  Також позивач просив визнати нечинним Наказ Міністерства  екології та природних ресурсів України «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ)».

Як відомо, 3 квітня   товариство з обмеженою відповідальністю "Метос" відмовилося від позову до Мінприроди та НАН України в аналогічній справі про скасування наказу щодо внесення лося до Червоної книги України.

Нагадаємо,  наказ про внесення лося європейського до Червоної книги України було підписано Міністром екології Остапом Семераком 20 грудня 2017 року.

За темами