Засідання суду у справі про внесення лося європейського до "Червоної книги" знову перенесли

4 Лютого 2019, 11:21
Новини Діяльність міністра Діяльність міністерства Природно-заповідний фонд

В Окружному Адміністративному  суді м. Києва 4 лютого відбулося судове засідання  за позовом ТОВ «Метос» до Мінприроди та Національної Академії Наук України щодо скасування наказу Мінприроди від 19.12.2017 №481  «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України».

Обидві сторони надали до справи нові матеріали. Під час засідання представник позивача попросив час на ознайомлення з ними. У зв'язку із чим було ухвалено рішення повернутися до розгляду справи 25 березня.

Нагадаємо, наразі у судах перебуває дві справи щодо скасування наказу Мінприроди від 19.12.2017 №481  «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України».  

У одній із справ (№826/9432/17) Мінприроди оскаржує рішення суду, подавши до Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу  щодо рішення Окружного адміністративного суду м.Києва, яким скасовано наказ про занесення лося європейського до Червоної Книги України.

Розгляд іншої  аналогічної судової справи №826/7264/18 за позовом  мисливської організації ТОВ «Метос» до Мінприроди та НАН України було призначено на 4 лютого 2019 року. Зокрема, у своєму позові ТОВ «Метос» просило визнати протиправним та скасування подання Нацкомісії з питань Червоної книги щодо занесення лося європейського до Червоної книги України та визнання протиправним і скасувати Наказ Мінприроди, який дозволив занести лося  до Червоної книги України, а також зобов’язати Мінприроди виключити з Червоної книги України лося європейського за категорією «вразливий».