Мінприроди передало на розгляд Уряду Указ Президента «Про зміну меж НПП «Дністровський каньйон»

26 Грудня 2018, 14:49
Новини Природно-заповідний фонд

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що розширення меж об’єктів природно-заповідного фонду України сприятиме збереженню цінних природних комплексів та розширенню національної екологічної мережі.

 

В підготовленому фахівцями Мінприроди Указі передбачено зміну меж НПП «Дністровський каньйон» шляхом його розширення на 901,1 гектара земель на території Борщівського, Бучацького і Заліщицького районів Тернопільської області. Зокрема, до території буде включено 785,7 гектара земель, що надаються (у тому числі з вилученням у землекористувачів) національному природному парку в постійне користування, і 115,4 гектара земель, що включаються до його території без вилучення.

 

За словами міністра екології, ще у 2010 році, коли створювався парк, поставало питання об'єднання розпорошених кластерів - ділянок з унікальною флорою та фауною. Він переконаний, що розширивши зараз території, ми автоматично вирішимо і це питання. Тим паче, що запропоновані до включення до складу нацпарку ділянки входять до Смарагдової мережі.

 

«Питання збереження унікальної наддністровської природи для мене стоїть особливо гостро. Я про це говорю щоразу на засіданнях Уряду в дискусіях щодо будівництва ГЕС на Дністрі, противником яких я був і залишаюся. Маю надію, що колеги по Уряду почують і підтримають позицію Мінприроди», - підкреслює Остап Семерак.

Запропонована до включення територія багата на червонокнижні різновиди флори та фауни такі як зіновать біла Chamaecytisus albus, зіновать подільська Chamaecytisus podolicusus, ковила пірчастка Stipa pennata, шоломниця весняна Sentellaria verna, горицвіт весняний Adonis vernalis, лілія лісова Lilium martagon, зозулині сльози яйцелисті Listera ovata, любка дволиста Platanthera bifolia, ящірка зелена Lacerta viridis, полоз лісовий Coronella austriaca, мідянка європейська Zamenis longissimus, чоп звичайний Zingel zingel, минь річкова Lota lota, вирезуб причорноморський Rutilus frisii, білоперий пічкур дністровський Romanogobio kesslerii, махаон Papilio machaon, подалірій Iphiclides podalirius, бражник скабіозовий Hemaris tityus, джміль моховий.

 

Варто відзначити, що що зміна меж парку підтримана та ініційована природоохоронною громадськістю.

Після розгляду і ухвалення членами Уряду, Указ буде поданий на підпис Президенту України.