Остап Семерак вшанував ліквідаторів аварії на ЧАЕС

14 Грудня 2018, 12:34
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Сьогодні, 14 грудня 2018 року в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак поклав квіти до пам’ятного знаку «Воїнам Чорнобиля» і меморіального кургану «Героям Чорнобиля» на території Меморіального  комплексу жертвам Чорнобильської катастрофи в Києві.

«Нині на підприємствах зони відчуження  продовжують  працювати понад 1000 ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Ці люди і сьогодні  докладають максимум зусиль для мінімізації наслідків  найбільшої техногенної катастрофи людства, працюючи над завершенням введення  в експлуатацію нового безпечного об’єкту конфа́йнменту. Завдяки і їх роботі  зона відчуження  перетворюється з  території небезпеки на екологічно безпечну територію. Для України їх довід і знання  є безцінним науковим  надбанням», - зазначає Міністр.

Нагадаємо, що 32 роки тому над зруйнованим 4-м  енергоблоком Чорнобильської АЕС  було завершено будівництва саркофага, який став  першою  захисною спорудою від радіаційного лиха. Саркофг споруджували в надважких і життєво небезпечних умовах тисячі мужніх людей, які сьогодні мають статус ліквідаторів.

З 2006 року щорічно, 14 грудня подвиг цих людей, вшановують на державному рівні. День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС став днем перемоги над  ядерним «монстром».