Екоосвітяни НПП «Олешківські піски» розпочали зимову естафету «Збережи життя ялинці»

7 Грудня 2018, 11:43
Новини Природно-заповідний фонд Екологічна освіта та наука

Чим ближче до новорічних свят, тим актуальнішим стає гасло «Збережи життя ялинці». Саме під такою назвою не лише по всій країні, а й у Національному природному парку «Олешківські піски»(Херсонська область) стартувала Всеукраїнська екологічна акція. Зберегти життя лісових красунь закликали екоосвітяни Парку школярів молодших класів ЗОШ №2 м. Олешки, з якими провели зустріч у приміщенні КЗ «Олешківський районний краєзнавчий музей».

Фахівці розповіли малятам про флору і фауну рідного краю, про рукотворні ліси, які складаються із дерев - сосни звичайної та сосни кримської, Зацікавилися учні й запропонованою вікториною, яка завершила цікаву лекцію-презентацію про біорізноманіття Парку.

Екологічний захід для юних природоохоронців упродовж майже двох годин виявися змістовним і захопливим. Він складався із багатьох завдань, які захопили жадібних до усього нового малят. Дитячі очі засвітилися вогниками зацікавлення, коли вони розглядали ендеміків нашого Парку – ємуранчика звичайного і сліпака піщаного, а ще й прослухали цікаву казочку про них, а потім переключилися на гру із відгадуванням загадок на тему охорони природи.

Насамкінець діти взяли участь у майстер-класі і із задоволенням виготовляли ялинкові прикраси, листівку із паперовою ялиночкою і малюночком звіряток, які мешкають у Олешківській «пустелі». Екоосвітяни запропонували дітям незвичайну гру – створити модель екосистеми – об’єднати усіх звіряток і пташок, яким потрібна ялинка, єдиним ланцюжком, а потім вирізати з цієї екосистеми – ялинку – і побачити, як загине уся екосистема. Діти були вражені і здивовані.

Наприкінці зустрічі діти пригадали веселі віршики про ялиночку, зайчика, лисичку, птахів, яким необхідна увага і турбота людини. Із задоволенням познайомилися із життям нашого Парку і вчителі, які дуже щиро дякували за незвичайний і цікавий екологічний захід. Від учителів лунали весь час здивовані вигуки «А що це? А як це? А покажіть, а розкажіть…», так само, як і від їхніх вихованців. Тобто багато нового відкрили для себе і дорослі, яким, на жаль, ще мало відомо про діяльність Національного природного парку «Олешківські піски». Завдяки таким екологічним акціям зростає популярність унікального природного об’єкту Херсонської області.

За доброю традицією усі разом сфотографувалися на згадку, щоб не забути, як діти тішилися своїми власноруч виготовленими святковими листівками. Та головне, що у фіналі зустрічі пролунали слова : «Не журіться, 2-Г вже ялинки збереже!»