Громадська рада при Держводагентстві обговорила питання укріплення берегів Західного Бугу на українсько-польському кордоні

15 Листопада 2018, 15:10
Новини Стале управління водними ресурсами

Про це йшлося на засіданні громадської ради при Держводагентстві 13 листопада.

Зокрема, Ігор Мерленко – керівник громадської організації «Чисте довкілля Волині», інформував про проблему меандрування річки Західний Буг та шляхи її вирішення. Зокрема зазначив, що фахівцями водної сфери обстежено прикордонну частину річки Західний Буг та встановлено потенційно-небезпечні ділянки.

У свою чергу заступник Голови Держводагентства Павло Гвозденко повідомив, що зараз реалізується проект «Будівництво кріплення берега річки Західний Буг в районі прикордонного знаку «Буг» Шацького району Волинської області», яким передбачено закріпити 72 метри ділянки берега в місці сходження кордонів трьох держав – України, Білорусі та Польщі. До речі, Павло Гвозденко наголосив, що роботи, передбачені вищезазначеним проектом, майже завершені.

Разом з тим члени громадської ради були проінформовані про створення ГІС системи державного кадастру водних об’єктів, про плани з удосконалення геопорталу «Водні ресурси України».

Ганна Цвєткова, координатор водних програм ВЕГО «Мама-86», акцентувала увагу на ході виконання Протоколу про воду та здоров’я в Україні. Зокрема зазначила, що Протокол про воду та здоров’я в Україні перший в світі законодавчий акт, спрямований на боротьбу зі смертями та хворобами, повязаними з водою, шляхом покращання управління водними ресурсами.

Про сучасну ситуацію із проектом побудови нових 6 ГЕС на Верхньому Дністрі доповів Дмитро Іванов – представник Національного екологічного центру України.

На завершення заходу, голова громадської ради при Держводагентстві Лілія Гричулевич закликала всіх членів громадської ради дотримуватися виконавської дисципліни та надавати до секретаріату пропозиції щодо плану роботи громадської ради у 2019 році. Наступного разу члени громадської ради при Держводагентстві домовилися зустрітися перед новорічними святами.