АНОНС У зоні відчуження з'явиться унікальна діджитал-скульптура ARTEFACT

14 Листопада 2018, 15:08
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Номінант Греммі відвідає Чорнобиль для створення саундтреку до арт-проекту ARTEFACT

22 листопада 2018 року на території зони відчуження, в м. Прип’ять, відбудеться активація масштабної інтерактивної діджитал-скульптури Артефакту, до якої світові зірки створять музичний супровід з використанням звуків Чорнобиля. 

Проект присвячений сучасній проблемі інформаційної епохи, маніпулювання інформацією, фейкових новин та постправди.

Його мета – залучення активних верств населення до існуючої проблематики свідомого споживання та поширення інформації, навичок її фільтрування та зростання загального рівня медіаграмотності.

Під час заходу, який пройде на центральній площі Прип’яті, буде активовано скульптуру ARTEFACT. 

Також буде презентовано до неї саундтрек з використанням «Звуків Чорнобиля», який напише автор проекту український митець RASSVET в колаборації з французом, номінантом Гремі Крістофом Етьє. 

Ідея створення Артефакту взята із фантастичної повісті братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі», та фільму Тарковського — фільму-притчі «Сталкер». Нагадаємо, цей твір став своєрідним пророцтвом, і 1986 року Зона відчуження, описана в повісті, стала реальною. Настав час з’явитися і ARTEFACTу, що за допомогою штучного інтелекту зможе відповісти на найважливіші питання і привернути увагу до проблеми медіаграмотності і свідомого споживання інфрмації. 

Лише 200 представників ЗМІ з усього світу зможуть на власні очі побачити, як у зоні відчуження оживе Артефакт, і наживо поспілкуватися зі скульптурою. Решта зможе спостерігати за активацією крізь медіа і матиме змогу поставити Артефакту питання через діджитал платформу сайту artefact.live. 

ARTEFACT – міжнародний культурно-соціальний проект, який не несе під собою комерційної основи або інтересів політичних сил та реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерства інформаційної політики України, Міністерства культури України, Міністерства екології та природних ресурсів України та Державного агентства з управління зоною відчуження. 

Як потрапити? Надсилайте акредитаційну заявку на pr@artefact.live. Вона має бути на бланку організації, за підписом редактора та містити такі дані кореспондентів:

  1. Назва ЗМІ
  2. Посада;
  3. Прізвище, ім'я та по батькові;
  4. Дата народження;
  5. Серія та номер паспорту;
  6. Контактний телефон;
  7. Електронна адреса;
  8. Копія паспорта (перша сторінка);
  9. Копія редакційного посвідчення;

Трансфер до місця проведення заходу надається організаторами. Про місце та час зустрічі буде повідомлено додатково у листі-підтвердженні акредитації. 

Акредитаційні заявки приймаються до 16 листопада 2018 року включно до 18:00 на пошту pr@artefact.live. Важливо: акредитація може бути завершена раніше, у зв'язку з обмеженою кількістю місць, яка обумовлена технічними можливостями локації. 

Детальна інформація за телефоном: +38 067 500 73 86 (Тетяна).