Мінприроди оголосило конкурсний відбір керівників установ ПЗФ за новими правилами

7 Листопада 2018, 14:20
Новини Природно-заповідний фонд

Міністерство екології та природних ресурсів України  оголосило конкурс  на посади керівників  природно-заповідного фонду в  національних природних парках.

За словами заступника міністра екології та природних ресурсів Василя Полуйка, директорів НПП обиратимуть  за новими правилами. Відповідний Порядок проведення конкурсу та призначення на посаду керівників установ природно-заповідного фонду, що належить  до сфери управління Мінприроди  і затверджений наказом міністра  від 17 липня  2018 року № 123.

Новим порядком передбачено, що керівником може бути особа, яка здобула  вищу екологічну, біологічну або географічну освіту. Крім того має  стаж роботи за напрямком керівника нижчого рівня не менше трьох років та володіє державною мовою.

«Завдання нових правил  - створити  прозорий механізм конкурсного відбору претендентів на посади керівників установ ПЗФ з відповідним професійним рівнем знань, здатних сформулювати бачення перспективних напрямків розвитку природно-заповідної справи. Це допоможе залучити у  цю сферу справжніх лідерів природно-заповідної справи, з високою етикою  поведінки та культурою взаємовідносин, що сприятиме подальшому розвитку національного природного парку та збереженню природних багатств України», - пояснює Василь Полуйко.

Конкурсний відбір передбачає проведення кваліфікаційного іспиту, роз’яснення ситуаційних завдань  та проведення співбесіди  з презентацією претендентом свого  бачення плану розвитку  установ ПЗФ.

Серед перших установ природно-заповідного фонду, в яких обиратимуть керівників за новими правилами - НПП  «Північне Поділля», «Верховинський», «Горгани» та Кременецький ботанічний сад.

Документи на участь в конкурсі  прийматимуть  в місячний термін до 5 грудня  2018 року включно.

Засідання комісії, до складу якої включені і представники громадського сектору, буде транслюватися он-лайн  на сайті міністерства.

Заступник Міністра Василь Полуйко переконаний, що новий механізм конкурсного відбору на заміщення вакантних посад керівників установ природно-заповідного фонду сприятиме прозорості, відкритості та широкому залученню громадськості до управління об’єктами природно-заповідного фонду України.

Більш детально ознайомитися із умовами конкурсу можна за посиланням: /files/docs/nakazy/2018/nakaz_380.pdf