У Києві Міжнародний день довкілля, яке потерпає від воєн, відзначили висадкою Алеї миру

6 Листопада 2018, 11:54
Новини Діяльність міністра Посади дерево миру

Сьогодні, 6 листопада, у Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів було висаджено велику хвойну Алею миру біля Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.

Цього року у висадці дерев миру у Києві взяли участь 5 міністрів Кабінету Міністрів: Лілія Гриневич – Міністр освіти і науки України, Володимир Омелян – Міністр інфраструктури України, Ігор Жданов – Міністр молоді та спорту України, Павло Петренко – Міністр юстиції України та Остап Семерак – Міністр екології та природних ресурсів України, а також лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк і ряд інших посадовців і киян, небайдужих до стану довкілля та наслідків, спричинених війною.

 «Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього  середовища  під час війни і військових конфліктів став українським днем.  Щороку ми висаджуємо  ці Алеї миру як ноту  протесту  війні і непоправній шкоді, завданій  довкіллю», - сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він закликав усіх, хто виступає за мир по всій Україні та звільнення окупованих територій і їх відновлення, долучатися до цієї мирної ініціативи.

"Такою активною мирною дією ми звертаємо увагу всього суспільства на шкідливу дію та наслідки для довкілля від війни на сході України та закликаємо всіх до миру.  Ми молимося сьогодні за мир і боремося сьогодні за мир", - сказав Остап Семерак. 

Три роки тому УГКЦ виступила з ініціативою провести екологічну акцію, яка б привертала увагу всіх громадян, не залежно від конфесій, до теми довкілля і зокрема, знищення природних об’єктів  під час бойових дій. У 2016 році цю ініціативу було підтримано Мінприроди і з того часу акція набула загальнонаціонального масштабу. До неї вже встигли приєднатися не лише представники інших  конфесій, народні депутати з різних фракцій, але й національні природні парки, ботанічні сади, навчальні заклади, наукові установи, органи місцевого самоврядування та просто небайдужі українці. 

Загалом в Україні в рамках акції «Посади дерево миру" висаджено понад 10 тисяч дерев різних порід. З кожним роком цю екологічну ініціативу  підтримує все більше людей у всіх куточках України. Найбільші Алеї миру до сьогоднішнього дня було висаджено в Бахмуті (Донеччина) та у Вишгороді (Київщина).

Нагадаємо, у 2001 році Генасамблея ООН прийняла рішення щороку  відзначати Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів (англ. International Day for Preventing the Exploitation of the Environment in War and Armed Conflict).

Також раніше Асамблея ООН з навколишнього середовища у 2016 році одностайно ухвалила резолюцію «Захист довкілля в районах, вражених збройними конфліктами», ініційовану Україною.  Резолюція  окреслює коло актуальних завдань у сфері захисту довкілля в умовах конфліктів та є першою резолюцією за останні 20 років, який привертає увагу до проблеми захисту довкілля в зонах збройних конфліктів.