У національному природному парку «Тузлівські лимани»відзначили День Чорного моря

2 Листопада 2018, 14:43
Новини Природно-заповідний фонд Екологічна освіта та наука

У Міжнародний день Чорного моря національний природний парк «Тузлівські лимани» (Одеська область) провів для школярів еколого-освітню конференцію «Дивовижний світ Чорного моря». Працівники Парку ознайомили учнів з історією цієї важливої екологічної дати, розповіли про іхтіофауну моря, птахів, які живляться його дарами, та морські лимани, що виконують функцію пологових будинків моря.

Від фахівців еколого-освітнього відділу школярі дізналися, як визначити види молюсків, чим вони живляться та у чому їх цінність, як вирішує квартирне питання рак-самітник, з якою швидкістю рухається морський коник та які букети дарує дельфін у шлюбний період.

Не оминули увагою і причини забруднення Чорного моря. Під час невеличкої дискусії дійшли висновку: від наших дій залежить майбутнє як самого моря, так і його мешканців, тому варто усвідомити свою відповідальність за їх збереження.

На конкретних прикладах учасникам конференції було продемонстровано негативний вплив бездумного господарювання людини на екосистеми, а також донесено до присутніх важливість надання особливо цінним територіям природоохоронного статусу та зокрема включення їх до Смарагдової мережі.

Завдяки проведеній конференції близько сорока учнів приморських сіл дізналися від працівників Парку про особливості, багатство та красу рослинного та тваринного світу Чорного моря та зрозуміли, що воно потребує нашої турботи та захисту.