31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря

31 Жовтня 2018, 11:05
Новини Стале управління водними ресурсами

Святкування Міжнародного дня Чорного моря було започатковано 20 років тому як громадсько-політична акція з нагоди ухвалення Конференцією міністрів довкілля країн Чорного моря, що відбулася 30-31 жовтня 1996 року
у м. Стамбул, Туреччина, за участю представників Республіки Болгарії, Грузії. Румунії, Російської Федерації, Республіки Туреччини та України Стратегічного плану дій для відновлення і захисту Чорного моря. Відтоді, країни – учасниці Конвенції про захист Чорного моря від забруднення відзначають Міжнародний день Чорного моря щорічно. 

31 жовтня – це нагода привернути увагу спільноти до нагальних проблем довкілля Чорного моря. У цей день країни Чорного моря організовують природоохоронні акції із залученням широких кіл громадськості, що супроводжуються активною просвітницькою компанією у засобах масової інформації. 

Україна відіграє провідну роль у процесі формування регіональної політики щодо Чорного моря та бере активну участь у діяльності керівного органу Конвенції про захист Чорного моря від забруднення – Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, представлена у складі консультативних, робочих та допоміжних органів цієї Комісії. 

24-25 жовтня 2018 року у Стамбулі, Туреччина, відбулося 34-е чергове засідання Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, яке проходило під російським головуванням. Представники Російської сторони використовуючи головування намагалися усіляко впливати на прийняття Комісією рішень, зокрема, спрямованих на легітимізацію участі громадян України з АР Крим в роботі консультативних груп Комісії як представників Російської Федерації. 

Мінприроди та МЗС України зайняли жорстку позицію та заблокували ухвалення річного бюджету для фінансування консультативних груп Комісії за участю представників АР Крим та м. Севастополя, які б представляли інтереси Російської Федерації та є нелегітимними. 

Україна проводить дипломатичну та консультаційну роботу задля отримання підтримки від країн – учасниць Конвенції позиції щодо неприпустимості порушення суверенітету та територіальної цілісності України та забезпечення дотримання міжнародного законодавства. 

Відзначаючи нагальність збереження природної спадщини для майбутнього і прийдешніх поколінь, Міністерство екології та природних ресурсів України зазначає, що чисте Чорне море – це не лише запорука сталого соціально-економічного розвитку усього Чорноморського регіону, а й добробут мільйонів людей, доля яких пов’язана з Чорним морем. 

Майбутнє Чорного моря в наших руках! Збережімо його!