Уряд на сьогоднішньому засіданні визначив розмір плати за незаконне полювання на лося європейського, якого у 2017 році було занесено до Червоної Книги. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Він зазначив, що саме Мінприроди ініціювало внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів, яка визначає розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування.
«Торік цей вид тварин після тривалих протистоянь із мисливським лоббі нам вдалося занести до Червоної Книги. Тоді ж постало питання про розмір покарання для браконьєрів, які спробують полювати на цих благородних тварин. На жаль, в Україні досі із цим є проблеми. Щодо лося європейського, то 130 тис. грн за незаконне добування чи нанесення шкоди цій тварині мають трохи привести до тями тих, хто вважає, що їм все дозволено і продовжує вбивати тварин, не зважаючи навіть на їх червонокнижний статус», – прокоментував Остап Семерак.
Він також повідомив, що триває облік популяції лося європейського, який дозволить встановити реальну кількість тварин цього виду на території України.
Крім того, зараз у парламенті знаходиться законопроект, який передбачає внесення змін до Кодексу про адміністративні порушення щодо підвищення розмірів штрафів за порушення екологічного законодавства.
Нагадаємо, постановою, до якої Уряд вніс сьогодні зміни, також передбачено 130 тис. грн компенсації за незаконне полювання на зубра, а за заборонене полювання на дикого коня доведеться заплатити 70 тис.грн.
Остап Семерак: «За незаконне полювання на лося доведеться заплатити 130 тис. грн»
3 Жовтня 2018, 15:27
Події
За напрямками
За темами
- Оцінка впливу на довкілля
- Міжнародна діяльність
- Аналітика
- Регуляторна діяльність
- Міжнародна технічна допомога
- Публічні закупівлі
- Інформаційні технології
- Послуги
- Природоохоронний нагляд
- Природоохоронні заходи
- Протидія корупції
- Публічна інформація
- Реформи
- Громадська рада
- Стратегічна екологічна оцінка
- Екологічний моніторинг в зоні АТО
- Дозволи та ліцензії
- Євроінтеграція
- Діяльність міністра
- Очищення влади
- Кадрові питання
- Бюджет
- Зелена економіка
- Національна екологічна політика
- Екологічна освіта та наука
- Інвестиції
- Діяльність міністерства
- Управління держмайном
- Екоаудит
- Екобезпека
- Консультації з громадскістю
- Природоохоронні програми
- Консультативно-дорадчі органи
- Відкриті дані
- Екологічне маркування
- Посади дерево миру
- Стратегічна екологічна оцінка (СЕО)
- Конкурс "До чистих джерел"
- Євроатлантична інтеграція