Остап Семерак: «Екологічні інспектори не мають доступу до епіцентру вибухів на Чернігівщині через загрози для життя та здоров’я»

11 Жовтня 2018, 17:48
Новини

Державна екологічна інспекція моніторить екологічну ситуацію  в радіусі вибухів під Ічнею на Чернігівщині.  Однак через загрози для життя та здоров’я екологічні інспектори не мають фізичної можливості потрапити на територію, де відбуваються вибухи.  Про це заявив в ефірі Радіо НВ міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Також він повідомив, що до складу обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій при Чернігівській облдержадміністрації входить заступник начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.

"Наші інспектори моніторять екологічну ситуацію в регіоні, але є певні обмеження якщо ми говоримо про епіцентр події. Там ні екологи, ні інші служби не можуть працювати.", - зазначив Остап Семерак, зауваживши, що вибухи артилерії викликають забруднення не тільки повітря, а й ґрунту, тому  на Чернігівщині екологічна інспекція відбирає також проби грунту і води.

Як зауважив Міністр екології,  на даному етапі не зафіксовано  перевищень гранично-допустимих викидів в атмосферне повітря, проте на результати інших проведених аналізів потрібно почекати кілька днів.

"Це не означає, що немає підвищених показників за визначеними забруднень, але, підкреслюю ще раз, перевищення допустимих норм на сьогодні немає", -  резюмував він.

Зараз на особливому контролі екологічних інспекторів ПАТ "Ічнянський завод сухого молока і масла" на якому є аміачна установка, а також автозаправні та газорозподільчі станції і газопроводи, які знаходяться у зоні ураження. 

ПЕРЕГЛЯНУТИ ІНТЕРВ'Ю МІНІСТРА ЕКОЛОГІЇ ОСТАПА СЕМЕРАКА ДЛЯ РАДІО "НВ" МОЖНА ЗА ПОСИЛАННЯМ: 

https://www.youtube.com/watch?v=LwVftxT4jRk