Міністр екології закликав українців активніше долучатися до акцій з висадки дерев

6 Жовтня 2018, 16:20
Новини

В Україні сьогодні стартувала загальнонаціональна акція по висаджуванню саджанців, вирощених  із жолудів правічних дубів, що росли ще за життя Тараса Шевченка. Перші саджанці ініціативи Мінприроди  'Дуби Шевченка єднають Украіну' висадив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак разом із місцевими школярами та студентами у Моринцях на Черкащині. 

Як зазначив Остап Семерак,  більше року тому під час екологічної акції «Посади дерево миру» в Україні було висаджено понад 3 тисячі дерев і зокрема,  кілька десятків дерев біля підніжжя Чернечої гори. Тоді   ж перші саджанці із цього місця було передано у різні регіони України як символи миру і національного духу, який все своє життя оспівував Кобзар. 

 «Більше року тому біля підніжжя Чернечої гори наша акція «Посади дерево миру» наповнилася новим змістом. Це наштовхнуло нас на думку вийти із загальнонаціональною ініціативою, щоб у кожному населеному пункті з’явився нащадок правічних дубів, які росли ще за життя Тараса. Символічно, що нашу акцію ми розпочинаємо саме з Моринців – місця, куди, напевно, найбільше прагнув за життя повернутися Кобзар», - пояснив Остап Семерак та закликав всіх активістів у регіонах, хто підтримує на локальному рівні подібні акції з висадки дубів Шевченка чи інших дерев, об’єднати свої зусилля із Мінприроди.  

Так, у рамках акції 'Дуби Шевченка єднають Украіну' було висаджено перші саджанці, які проросли із торішньої закладки жолудів із Чернечої гори. 

Частину паростків із малої Батьківщини Кобзаря учасники акції повезуть на Донеччину, Львівщину, Київщину, Херсонщину, Чернігівщину, Вінниччину та  Полтавщину, щоб висадити їх там. 

Також Міністр екології у рамках робочого візиту на Черкащину відвідав с.Будище, де разом із волонтерами та школярами зібрав нові жолуді на насіння. Шкілку для іх вирощування нових дубів представники Мінприроди відразу передадуть до Хорольського ботанічного саду на Полтавщині, щоб продовжити цю ініціативу у наступні роки.  

Крім того, Остап Семерак повідомив, що Мінприроди ініціюватиме підвищення статусу трьох прадавніх 'дубів Шевченка» у с. Будище, щоб  вони отримали статус національних природних пам'яток і догляд за ними фінансувався з державного бюджету. 

Це дозволить виділяти належне державне фінансування на лікування та підтримування у належному стані цих відомих історичних дерев, найстаршому  з яких за попередніми оцінками, близько 1000років.  

Нагадаємо, в Україні вже третій рік поспіль щовесни та щоосені проводиться загальнонаціональна акція 'Посади дерево миру'. Іі свого часу ініціювала Українська Греко-Католицька церква, а згодом вона була підтримана у всіх регіонах України іншими церковними конфесіями, громадськими організаціями та просто небайдужими до стану довкілля людьми.