У НПП "Вижницький" пройшов спільний семінар із Профспілкою працівників атомної енергетики та промисловості України

3 Жовтня 2018, 14:16
Новини Природно-заповідний фонд Екологічна освіта та наука

Хлібом і сіллю під акомпанемент Берегометської школи мистецтв 27-28 вересня 2018 року, на теренах національного природного парку «Вижницький» зустрічали учасників семінар-наради організованої Профспілкою працівників атомної енергетики та промисловості України. Участь у даному заході взяли представники національних парків, природних заповідників, які входять у склад «Атомпрофспілки», міністерства екології та природних ресурсів України та представники центрального комітету «Атомпрофспілки».

На семінар-нараду були винесені такі актуальні та проблемні питання, як: «Соціальне партнерство. Ведення колективних переговорів та укладання галузевої угоди на засадах відповідального співробітництва».

Відкриваючи семінар голова «Атомпрофспілки» Валерій Матов відмітив, що права профспілкової організації визначаються законами України (у т.ч. Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»), Генеральною угодою, Статутом Атомпрофспілки, колективними договорами підприємств, установ та галузевою угодою. Взаємовідносини Мінприроди та Профспілки будуються на підставі чинного законодавства та Угоди.

Галузева угода – нормативний документ, яким встановлюються основні норми, принципи та взаємні зобов’язання сторін стосовно регулювання на галузевому рівні соціально-економічних та трудових відносин у галузі згідно із законодавством, додаткові соціально-економічні гарантії та трудові пільги. Вона укладається з метою посилення соціального захисту працівників галузі і включає зобов’язання Сторін, які спрямовані на створення умов для підвищення ефективності роботи установ, що знаходяться в сфері управління Мінприроди, реалізації на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних гарантій працівників і трудових колективів.

Також головою «Атомпрофспілки» було зазначено, що на даний час існує великий грошовий розрив між посадовим окладом (тарифною ставкою)

працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та мінімальною заробітною платою. Тому зараз, як ніколи , назріло питання про проведення переговорів між «Атомпрофспілкою» та Мінприроди про підписання Галузевої угоди , норми якої б стали обов’язковими для застосування під час ведення колективних переговорів Сторонами і гарантували їх виконання.

Учасники семінару активно працювали в групах за такими напрямками: 1.Соціальний діалог, контроль за виконанням угоди.

2.Гарантії продуктивності зайнятості.

3.Оплата праці.

4.Режим праці та відпочинку. Соціальний захист.

5.Охорона праці та здоровя.

Крім, запланованих семінарських занять учасники даного заходу мали можливість ознайомитись з еколого-просвітницьким центром парку, зокрема з експозицією «Чотири пори року», куточком живої природи, а також відповідно до культурної програми продовжили професійне та особисте спілкування на рекреаційних зонах парку «Стіжок» і «Лужки».