У Чорнобилі у 10 разів скоротиться споживання вуличної електроенергії завдяки встановленню енергозберігаючих ламп

7 Вересня 2018, 18:57
Новини ЧАЕС та зона відчуження

250 енергозберігаючих ламп встановили на центральних вулицях міста Чорнобиль. У результаті впровадження енергоощадних, сучасних джерел освітлення споживання електроенергії скоротиться в 10 разів, а економія електроенергії з розрахунку на рік складе 101,25 тис. кВт⋅год, або 258,8 тис. гривень.

«Згідно зі Стратегією з енергоефективності та енергозбереження на підприємствах зони відчуження починають більш ощадливо використовувати ресурси. За останні роки у котельні міста Чорнобиль вже відмовилися від використання природнього газу для підігріву води, а Чорнобильська АЕС перейшла на використання електроенергії замість газу для опалення об'єктів промислового майданчика. Сьогодні на шлях до енергоефективності став Чорнобильський спецкомбінат», – зазначив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

За словами директора Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильський спецкомбінат» Сергія Костюка, забезпечення якісного вуличного освітлення тривалий час було проблемою для Чорнобиля, особливо в осінньо-зимовий період. Зважаючи, що працівники відділення громадського харчування працюють у дві зміни і щоб приготувати сніданок робочий день першої зміни починається вже о 4-й ранку,  встановлення якісного освітлення дуже важливо. Крім них, раніше починають працювати працівники комунальних і дорожніх служб, зв'язківці та енергетики. Відтепер всім діставатися до своїх робочих місць стане комфортніше та безпечніше

Також сьогодні підприємство продовжує впроваджувати сучасні енергоощадні технології на виробничих об'єктах та в місцях відпочинку вахтового персоналу.