У Ківерцівському НПП «Цуманська пуща» відбувся велопохід «В диких умовах»

15 Серпня 2018, 10:58
Новини Природно-заповідний фонд Екологічна освіта та наука

10 -12 серпня любителі велотуризму та активного відпочинку мали прекрасну нагоду відвідати найвіддаленіші та найтаємничіші місця Цуманської пущі в рамках триденного велопоходу «В диких умовах».

Під час велопоходу учасники відвідали цікаві місця природи, історико-культурні пам’ятки та об’єкти природно-заповідного фонду. Подорож пролягала як територією національного парку, так і суміжними територіями в історичних межах Цуманської пущі. Приємна прохолода диких лісових стежин, що чергувалися з болотистим та піщаним бездоріжжям, освіжаюче купання в лісових ставках, споглядання історико-культурних пам’яток та мальовничих волинських ландшафтів, відпочинок та ночівля на лісових галявинах, прогулянки серед вікових дубів та сосен – всім цим мали змогу вповні насолодитись учасники подорожі. Окрім того, це була чудова нагода для учасників мандрівки відпочити від цивілізації та доторкнутись до світу тварин та птахів.

Метою заходу було пропагування екологічного туризму, дбайливого ставлення до природи, популяризація рекреаційного потенціалу Ківерцівського НПП «Цуманська пуща», адже рівнинна територія та велика кількість доріг з твердим покриттям чудово підходять для велотуризму.

Похід протяжністю 112 км зібрав 8 учасників з Луцька та Ківерців. Цікавим та пізнавальним було відвідування об’єктів природно-заповідного фонду, а саме: заказники «Кормин», «Зубр», «Богуславський ялинник», ботанічна пам’ятка природи «Городищенські дуби» тощо. Окрім мальовничих лісових краєвидів, маршрут був насичений історичними пам’ятками. Зокрема учасники мали змогу оглянути фортифікаційні споруди австро-угорської та російської армій періоду Першої світової війни, давньоруські городища та могильники, старі дерев’яні церкви.

Під час мандрівки вдалося побачити багато представників дикої природи: сирійського дятла, пару жовни чорної (найбільшого європейського дятла), безліч білих лелек, сірих чапель, чепуру велику, канюків, веретільницю ламку, багато різних бабок, метеликів тощо. Пощастило спостерігати і таких рідкісних птахів як чорний лелека (2 пари у різних частинах парку) та сірий журавель (2 пари, одна з них з виводком).

Як зауважив один з учасників заходу Андрій Мельник: «Це було справжнє глибоке занурення в дику поліську природу!»

Організаторами та провідниками-гідами велоподорожі були працівники відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи парку "Цуманська пуща": Нечипорук Максим, Савчук Павло, Слободян Роман. 

Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до велоподорожі, чекаємо шанувальників дикої природи на наших наступних заходах! 

Фотоальбом заходу можна переглянути за посиланням https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2632609033630186.1073742080.2019761954914900&type=1&l=7e68f6f392