У НПП «Деснянсько-Старогутський» пройшов екологічний табір «Деснянські зорі»

8 Серпня 2018, 11:54
Новини Природно-заповідний фонд Екологічна освіта та наука

Із 30 липня по 5 серпня 2018 року відбувся черговий, вже п’ятнадцятий, екологічний табір «Деснянські зорі» на базі національного природного парку «Деснянсько-Старогутський». Завдання табору - об'єднати науковців, вчителів та учнів з метою проведення спільних польових наукових досліджень.

Чи не найбільш інтригуючим елементом програми є змагання із спортивної орнітології, коли команди-учасниці за 3 години мають сфотографувати якомога більше птахів. Переможець визначається за загальною кількістю сфотографованих птахів з урахуванням їх правильного визначення та рідкісності.

Фінал заходу - конференція, де школярі представляють у вигляді мультимедійних доповідей результати своїх спостережень. Юні дослідники проходять весь цикл наукової роботи від формулювання проблеми і опанування методики досліджень, до опрацювання отриманих під час роботи екотабору даних і їх оприлюднення.

Робота екотабору «Деснянські зорі» продовжується у підготовці дослідницьких  тем до участі у різноманітних конкурсах. Більшість цьогорічних школярів-учасників екотабору вже є призерами і учасниками обласних і загальноукраїнських етапів конкурсів МАН, Всеукраїнської екологічної олімпіади, DreamEco, зльотів шкільних лісництв.