Остап Семерак: «Ми не розуміємо, що відбувається на промислових підприємствах на непідконтрольних Україні територіях»

12 Липня 2018, 19:45
Новини Екологічний моніторинг в зоні АТО

На Донбасі знаходиться близько  4,5 тисяч підприємств, які тією чи іншою мірою своєю діяльністю завдали або можуть завдати великої шкоди довкіллю. Про це в ексклюзивному інтерв'ю DW розповів Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.     

Він уточнив, що на Донбасі розташовано 25% підприємств української промисловості. Із них 80% - екологічно небезпечної - шахти, хімічні, металургійні комбінати.

«На цих територіях до військового конфлікту працювало близько 4500 підприємств, які несуть потенційну загрозу довкіллю. Ми взагалі не розуміємо, що діється на підприємствах, які знаходяться на непідконтрольних територіях і в якому вони стані», - розповів Міністр екології та природних ресурсів

Він наголосив, що Україні у майбутньому буде вкрай складно самотужки вирішити екологічні проблеми, спричинені війною.

«У світі є небагато експертів, які зараз можуть спрогнозувати наслідки військових дії для довкілля і як їх здолати. Тому вкрай важливо щоб незалежні експерти отримали гарантії безпеки і гарантії доступу до цих територій», - пояснив Остап Семерак.

Міністр також зауважив, що про реальний план екологічної реабілітації територій, постраждалих від війни, можна буде говорити лише після їх остаточного звільнення.

«Але вже зараз очевидно, що для відновлення довкілля на цих територіях нам знадобляться десятки років. Все залежатиме і від плану повернення Донбасу до мирного життя: чи відновлюємо ми роботу шахт, хімічних, металургійних підприємств, чи відновлюємо ми енергетичний сектор, який використовує вугілля чи все ж обираємо інноваційних шлях розвитку із запровадженням сучасних підходів та технологій», - резюмував Остап Семерак.