Під час парламентської зустрічі в Берліні Україна попередила про ядерну катастрофу – німецьке видання Berliner Kurier

11 Липня 2018, 15:08
Новини Екологічний моніторинг в зоні АТО

Територіям Донбасу, що контролюються сепаратистами, загрожує радіоактивне отруєння питної води через затоплення шахти «Юний комунар». Про це пише німецьке видання Berliner Kurier. Автор матеріалу  вказує, що незалежні експерти все ще не мають  доступу на окуповані території, щоб оцінити масштаби можливих загроз.

«Вірогідно, що сепаратисти  з так званої ДНР вже кілька місяців як припинили  відкачувати воду з шахти.  Якщо шахтні води попадуть у порожнину, утворену вибухом, радіоактивні речовини можуть вимиватися та поширюватися через грунтові води та дві суміжні шахти, що також затоплені, і забруднити питну воду.  Російськи спеціалісти спростовують цю загрозу, а незалежні експерти не мають доступу», - йдеться у матеріалі.

При цьому Berliner Kurier також цитує Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, який у своєму виступі у рамках Парламентської Асамблеї ОБСЄ, яка відбувалася у Берліні, поклав відповідальність  за ситуацію із шахтою «Юний кумунар» та рядом інших затоплених шахт на сепаратистів.

Наразі загалом є 36 затоплених або підтоплених шахт, через які забруднюючи речовини можуть попасти у грунтові води та питну воду.

Також Berliner Kurier припускає, що для вирішення ситуації із затопленими шахтами та подолоння негативних наслідків у результаті цього процесу  знадобиться близько 40 років.

 Оригінал статті: https://www.berliner-kurier.de/berlin/kiez---stadt/bei-parlamentarier-treffen-in-berlin-ukraine-warnt-vor-nuklear-katastrophe--30929320?originalReferrer=https://l.facebook.com/