У НПП «Дермансько-Острозький» на Купала відбувся фестиваль «Буща Папороть»

10 Липня 2018, 14:51
Новини Природно-заповідний фонд Екологічна освіта та наука

6 та 7 липня 2018 року в мальовничому селі Буща Здолбунівського району Рівненської області на території національного природного парку «Дермансько-Острозький» вдруге відбувся Обласний відкритий етно-екофестиваль «Буща  Папороть».

Символом фестивалю обрали рідкісний вид папороті, занесений до Червоної книги України, – гронянку багатороздільну, одне з небагатьох місцезростань, якої на Рівненщині знайдене саме в околицях Бущі.

Територія фестивалю була розбита на локації: мистецька галявина, галявина для малечі, «Дике поле», етнофотозони «Бущанські старожитності» та куточок національного парку, наметове містечко «Готель під зорями», зона частування, в кожній з яких відбувалась низка заходів.

Так, усі охочі могли здійснити пішу екскурсію екологічною стежкою "Від Волині до Поділля" в національному парку; повболівати за місцеві команди під час відкритого турніру з міні-футболу. На головній сцені відбувалась мистецька програма «Купальський вогнецвіт» за участю творчих аматорських колективів Рівненщини.

Кожен бажаючий мав змогу долучитись до купальських обрядодій: плетіння віночків, пускання вінків на воду, купальських хороводів; взяти участь в майстер-класах від народних умільців; скуштувати козацького борщу та кулешу в «Козацькому стані», повправлятись в стрільбі з лука та покататись на конях на «Дикому полі», оглянути виставку старовинних сільськогосподарських знарядь; придбати трав’яні чаї за старовинними рецептами і мед та продукти бджільництва від місцевих пасічників. Для дітей та молоді було організовано атракціони від рівненських рятувальників, розвагу «Водяна битва», майстер-клас з живопису, канатну смугу перешкод й безліч інших атракцій. Фестиваль завершився видовищним фаєр-шоу «Вогняне диво».

Проведення фестивалю має досить важливе значення для розвитку національного парку, адже це – і налагодження співпраці з місцевою владою та громадами й формування позитивного іміджу парку як території, відкритої для кожного, і популяризація природної спадщини парку, розкриття його природоохоронного значення, сприяння розвитку туризму та промоція рекреаційного потенціалу регіону.