Остап Семерак:«Україні не обійтися без міжнародної допомоги для відновлення довкілля на Донбасі, постраждалого від бойових дій»

9 Липня 2018, 11:22
Новини Діяльність міністра Діяльність міністерства Екологічний моніторинг в зоні АТО

Україна зараз веде діалог з міжнародними партнерами щодо виробленням спільного плану дій із реабілітації пошкодженого війною довкілля на Сході України. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак за результатами панельної дискусії «Вплив озброєного конфлікту на сході України на довкілля», яка відбувалася на полях 27-ої Парламентської Асамблеї ОБСЄ у Берліні (Німеччина).

Він зазначив,  що Україні, як і будь-якій іншій країні, буде складно самотужки реабілітувати довкілля по закінчення бойових дій.

«Все потрібно буде робити тільки після реального завершення обстрілів. Але ми вже зараз активно працюємо над виробленням спільного плану дій та пошуку можливостей для залучення міжнародної допомоги, щоб разом повертати Україну до мирного життя та відроджувати пошкоджене війною довкілля. На це знадобиться не один рік. Спеціалістів, які можуть належним чином спроектувати необхідні роботи - одиниці по всьому світу», - сказав Остап Семерак.

Міністр екології зазначив, що ситуація ускладнена, оскільки йдеться про бойові дії в індустріальному регіоні, де до війни розміщувалось 25% підприємств української промисловості. Із них 80% - екологічно небезпечної - шахти, хімічні, металургійні комбінати.

«За нашою інформацією близько 40 шахт на даний момент не підлягають подальшій експлуатації. У майже 20 разів перевищує концентрація забруднюючих речовин у грунтах – на територіях, де велися активні бойові дії. Гостро стоїть питання розмінування великої кількості територій. Так само гостре питання якості води у цьому регіоні. З нею були проблеми ще до війни. Зараз вони лише загострилися», - резюмував Остап Семерак.

Наступним кроком співраці Мінприроди та ОБСЄ стане проведення спільного моніторингу стану річки Сіверський Донець, яка є головною водною артерією Донеччини та Луганщини.

Крім того, здійснюється проект з відновлення разом з обладміністраціями зруйнованої системи моніторингу, зокрема, водних об'єктів.