У Києві відзначили День Дніпра-2018 історичним перепливом

7 Липня 2018, 20:00
Новини Діяльність міністра

7 липня 2018 року в Києві на Поштовій площі відбувся масштабний екологічний захід «День Дніпра-2018». У заході взяли участь близько 1000 киян та гостей столиці, керівництво Мінприроди, Представництва ЄС в Україні, Держводагентства, народні депутати, громадські активісти.

Еко захід пройшов під гаслом - «Чистий Дніпро починається з тебе».

Його мета -  привернути увагу українців до проблем головної річки України – Дніпро.

“Кожен може зробити свій внесок для того, аби Дніпро став чистішим: елементарні правила поводження на природі, звичка прибирати після себе, відмова від пральних засобів із використанням фосфатів або фосфонатів - це те, що під силу будь-кому.

Міністерство працює над розробленням політики сталого управління водними ресурсами, в роботі План управління річковим басейном Дніпра, створюються басейнові ради - для комлексного управління рікою, і врахування усіх факторів антропогенного впливу” - зазначив Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції.

Йоганнес Баур, Перший радник Представництва ЄС в Україні нагадав про розділ Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, що регулює відносини у галузі охорони довкілля та підкреслив значення річок, які мають об’єднувати на всіх рівнях.

Під час заходу відбувся «Історичний переплив Дніпра»  з Труханового острова біля Паркового мосту до набережної біля Поштової площі. В ньому взяли участь майже триста учасників, які попередньо на нього зареєструвалися.

 За безпекою запливу слідкували патрулі, рятувальники, швидка допомога.

У рамках «Дня Дніпра-2018» також проходить кампанія проти застосування пральних порошків, які містять фосфати або фосфонати та оголошено конкурс «Мій улюблений пральний порошок – без вмісту сполук фосфору».