У зоні відчуження з'явиться унікальна діджитал-скульптура ARTEFACT

5 Липня 2018, 14:29
Новини ЧАЕС та зона відчуження

За сприяння Державного агентства України з управління зоною відчуження вперше у зоні відчуження буде встановлено масштабну діджитал-скульптуру ARTEFACT, а світові зірки створять музичний супровід до неї з використанням звуків Чорнобиля. Проект присвячений сучасній проблемі інформаційної епохи, що сколихнула весь світ – маніпулювання інформацією, фейкових новин та постправди.

«Чорнобильська тематика завжди викликала неабиякий інтерес у громадськості та представників ЗМІ. А там, де є попит на інформацію, можуть з’являтися чутки, легенди і як результат – фейкові новини. Це все веде до дезінформації громадян щодо важливих питань. Тому агентство підтримує ініціативу організаторів ARTEFACT. Якісне, точне й правдиве інформування, боротьба з фейками і відповідальне споживання інформації – запорука розвитку нашої держави», –  наголошує Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Презентація скульптури у Чорнобилі, куди буде запрошено пресу з усього світу, відбудеться в жовтні. До цього часу зону відвідають артисти та пройде низка зустрічей з активної молоддю на тему захисту від фейкової інформації, фактчекінгу, розвитку критичної думки та медіаграмотності. Всі події арт-проекту стануть частиною документального кіно.

У рамках проекту ARTEFACT буде реалізовано низку заходів, серед яких:

1. Створення та встановлення у зоні відчуження унікальної інтерактивної digital-скульптури, яка спілкується зі спостерігачем;

2. Написання саундтреку до неї світовими зірками;

3. Створення бібліотеки звуків «Звуки Чорнобиля», яку зможуть використовувати музиканти з усього світу;

4. Лекторії з молоддю та працівниками креативних індустрій на тему постправди та підвищення медіаграмотності;

5. Інтерактивні виставки та комунікації на фестивалях та культурних заходах України;

6. Презентація digital-скульптури у Чорнобилі з організацією міжнародних прес-турів;

7. Створення документального кіно «АРТЕФАКТ».