Остап Семерак: «Україна є активною у виробленні правил Паризької кліматичної угоди»

4 Липня 2018, 19:54
Новини Зміна клімату та озоновий шар Діяльність міністра Діяльність міністерства

Україна залишається надійним міжнародним партнером у втіленні Паризької кліматичної угоди та продовжує брати активну участь у виробленні «Книги правил», яка дозволить     реалізувати документ на практиці. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, доповідаючи під час парламентських слухань, присвячених виконанню Україною міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату.

Він відзначив прогрес України за останні два роки в процесі формування нової кліматичної політики. Зокрема, нагадав, що наша держава однією із перших в Європі  ратифікувала Паризьку угоду. 

«Це дозволило нашій країні стати активним учасником міжнародного переговорного процесу із напрацювання «Книги правил» та долучитися до формування нових ринкових та неринкових механізмів нової глобальної угоди. Я переконаний, що для нас подальша участь у реалізації Паризької угоди стане гарним «ліфтом» для  перебудови національної економіки та запровадження нових стандартів життя. Україна залишається надійними партнером у втіленні цього інноваційного документа і має хорошу підтримку від міжнародних партнерів»,  - сказав Остап Семерак. 

Раніше Україна подала свій Національно визначений внесок зі скорочення викидів парникових газів, який має не перевищувати       60 % у 2030 році від рівня викидів парникових газів у 1990році.  

«Наразі ми переглядаємо ці показники і до 2020 року подамо оновлений національно визначений внесок спільно з усіма країнами-учасниками Паризької угоди», - пояснив Остап Семерак. 

Наступним кроком в імплементації Україною положень Паризької угоди є схвалення Стратегії низьковуглецевого розвитку до 2050 року. Вона стане  підставою для переходу України до низьковуглецевого розвитку, застосування  інноваційних технологій і міжнародних фінансових ресурсів. 

«Попереду багато роботи, але успішність її виконання можливе лише при об’єднанні зусиль Уряду, Верховної Ради, органів місцевого самоврядування, науки, громадськості, бізнесу та кожного громадянина», - резюмував Міністр екології та природних ресурсів України. 

Довідково:  Паризька угода - це угода в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (UNFCCC) щодо регулювання заходів зі зменшення викидів діоксиду вуглецю з 2020 року. Вона має прийти на зміну Кіотському протоколу. Текст угоди було погоджено на 21-й Конференції учасників UNFCCC в Парижі та прийнято консенсусом 12 грудня 2015. Голова конференції Лоран Фабіус, міністр іноземних справ Франції, зазначив, що цей «амбітний та збалансований» план був «історичною поворотною точкою» у цілі зменшення темпів глобального потепління. Угода набула чинності 4 листопада 2016 року. На відміну від Кіотського протоколу, Паризька кліматична угода передбачає, що зобов'язання зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу та неперевищення потепління на 2 градуси беруть на себе всі держави, незалежно від ступеня їхнього економічного розвитку. Україна ратифікувала Паризьку угоду в 2016 році.