Остап Семерак: «Від якості виконання міжнародних угод зі зміни клімату залежить кредитний рейтинг України»

4 Липня 2018, 17:54
Новини Зміна клімату та озоновий шар Діяльність міністра Діяльність міністерства

Від оперативності та якості поданих Україною звітів у рамках міжнародних угод зі зміни клімату залежить кредитний рейтинг нашої країни.

Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, доповідаючи під час парламентських слухань, присвячених виконанню Україною міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату.

Він нагадав, що Мінприроди свого часу доклало багато зусиль під час міжнародних переговорів, щоб вивести Україну з режиму non-compliance стосовно Кіотського протоколу через недотримання процедури подання звітності та відключення у 2015 році Національного електронного реєстру антропогенних викидів та абсорбції парникових газів.

«Нам знадобилося більше року, щоб повернутися в режим “відповідності”. Це був рік важких переговорів з Секретаріатом РКЗК ООН, відновлення роботи Реєстру, підготовка та забезпечення прийняття позитивного рішення відповідним/уповноваженим Комітетом Секретаріату та його схвалення в Марокко на зустрічі Сторін Конвенції. Без перебільшень, це могло б мати справді серйозні наслідки для нас», - нагадав Остап Семерак.

Міністр повідомив, що останній Кадастр за 1990-2016 роки було подано у травні цього року.

«Згідно з отриманим експертним звітом він повністю відповідає вимогам РКЗК ООН та Кіотського протоколу. Ми все зробили вчасно, щоб не повторювати історію дворічної давнини, коли Україна зазнала іміджевих втрат і був значний ризик фінансових втрат», - пояснив Остап Семерак, зазначивши, що такі питання, як підготовка Національного кадастру викидів парникових газів, Національної доповіді зі зміни клімату, Дворічних звітів, ведення Національного електронного реєстру повинні забезпечуватися постійним бюджетним фінансуванням та перебувати під особливою увагою Уряду та Верховної Ради України.

«Від оперативності звітів України в рамках міжнародних угод зі зміни клімату напряму залежить не лише імідж міжнародного партнера, але й кредитний рейтинг нашої країни», - резюмував Міністр.

Нагадаємо, Кіотський протокол – міжнародна угода, додатковий документ до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, ухвалений у Кіото (Японія) в грудні 1997 року. Вона зобов'язує розвинені країни та країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів. Україна продає квоти на викиди вуглекислого газу іншим країнам, якщо сама їх не використовує. Щорічно Мінприроди готує, оприлюднює на сайті Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та здійснює супровід перевірки Національних кадастрів антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні. 21 червня 2016 року в Бонні експерти ООН зафіксували, що "Україна фактично не виконує умов Кіотського протоколу", оскільки рік не вела реєстру викидів парникових газів. Кіотський протокол у майбутньому замінить Паризька угода, яку Верховна РадаУкраїни  ратифікувала 14 липня 2016 року.