Виловлене в Дніпрі семиденне лосеня врятовано і переселено на територію БФ «Беремицьке біосфера»

25 Червня 2018, 12:29
Новини Біорізноманіття

15 травня 2018 року до Міністерства екології та природних ресурсі України  надійшло звернення  єгерської служби ТОВ «Вершина» про  виявлення і  виловлене із річки Дніпро жителями села Дніпровського Чернігівської області лосеня (Alces alces).

Нагадаємо,  що 2017 року Наказом Мінприроди  до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги  України було внесено  лося європейського. Відтоді, цей вид тварини вважається червонокнижним і полювання на нього карається законом.

Виявлену в річці тваринку після огляду представників ветеринарної служби було переміщено на територію мисливської бази ТОВ «Вершина» для  тимчасового утримання та вигодовування.

 Інформація про ситуацію, чому воно опинилося у воді та яка  доля його матері, на жаль,  не відома.

Фахівцями Міністерства екології та природних ресурсів в терміновому порядку було організовано процес отримання всіх необхідних документів для оформлення документа дозвільного характеру.

Зокрема, підготовлено листи до НАН України, Національної комісії з питань Червоної книги України, Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України з проханням враховуючи ситуації, що вимагає оперативного реагування, скористатися пунктом 17 Положення про Національну комісію з питань Червоної книги України, затвердженого постановою Президії НАН України від 15.03.2017 № 73, та винести на розгляд Бюро Національної Комісії з питань Червоної книги України питання стосовно надання документа дозвільного характеру на переселення врятованого лосеняти на територію  благодійної організації «Беремицьке біосфера» з метою подальшого утримання, до Чернігівської ОДА - про отримання погодження (висновку) такого переселення.

Вже за декілька днів членами Національнаї комісії з питань Червоної книги України було прийнято рішення про надання такого дозволу.

Дозвіл № 2018/4 (реєстраційний номер № 5/4.1-15/5467-18) від 01.06.2018 було направлено на адресу Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

Цього тижня червонокнижне лосеня  перевезене  на постійне місце проживання на територію благодійної організації «Благодійний фонд «Беремицьке біосфера», що в Чернігівській області.