Затверджено Методику визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів

19 Червня 2018, 18:55
Новини Природно-заповідний фонд

Міністерство екології та природних ресурсів України затвердило наказом Мінприроди Методику визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів».

Прийняттю цього рішення передувала велика експертна робота та  тривалі дискусії і переговори за участі провідних вчених, представників громадських організацій та державних органів виконавчої влади.

Положення цих документів встановлюють критерії і порядок проведення робіт з виявлення цінних старовікових лісів та їхнє визначення як пралісів, квазіпралісів або природних лісів, а також надання їм статусу пралісових пам’яток природи.

За словами директора Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду, прийняття Методики – це важливий практичний крок до розширення мережі природоохоронних територій та збереження старовікових лісів.

За даними Держлісагенства і наукових організацій в Україні є близько 110 – 130 тис. га лісів віком понад 120 років, з яких до пралісів, квазіпралісів або природних лісів може бути віднесено близько 95 тис. га. 49 тис. га цих лісів уже  заповідані – увійшли до складу національних природних парків, біосферних та природних заповідників. Інші 46 тис. га старовікових лісів потенційно можуть отримати статус пралісових пам’яток природи і збережені для прийдешніх поколінь після їх ідентифікації.

Нагадаємо,  що протягом останнього року, на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони старовікових лісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат», Мінприроди провело значну роботу з розроблення та затвердження двох нормативно-правових документів, що забезпечать належне збереження цінних старовікових лісів.

Мінприроди висловлює особливу подяку за участь в опрацюванні зазначених методик Всесвітньому фонду дикої природи (WWF) і фахівцям Мінагрополітики, Мін’юсту, Держлісагентства, Державної регуляторної служби, ВО «Укрдержліспроект», УкрНДІгірліс, Національного лісотехнічного університету, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Національної академії наук України та Національної аграрної академії наук України.