У НПП «Джарилгацький» провели акцію «За чисті узбережжя»

11 Червня 2018, 12:06
Новини Природно-заповідний фонд Екологічна освіта та наука

«Ми за чисті узбережжя і людям, і птахам!» – під таким гаслом в рамках Всесвітнього Дня охорони навколишнього середовища працівники Національного природного парку "Джарилгацький" провели іІнформаційно - пропагандистську акцію на центральному місцевому пляжі, залучаючи волонтерів. Цього року до акції активно долучилися працівники Скадовської центральної бібліотеки.

Метою колективу було донести до відпочиваючих, і перш за все до дітей, що морські узбережжя – це не тільки пляжні зони, а, насамперед, в певні періоди року, місця проживання багатьох видів водоплавних та коловодних птахів. Птахи дуже часто сприймають кольорові частинки пластику чи жуйок за їжу, що призводить до захворювань і зрештою їх загибелі.

Чистота морських узбереж – це не тільки естетичний вигляд пляжів і водойм, а й збереження морської флори й фауни. Ділянка морського дна, вкрита змитим пакетом – це «мертва зона», а з’їдений пакет – смертельна їжа для морських тварин, зачасту дельфінів та китів. А підтвердженням були вражаючі фото, які викликали у дітей сум та співчуття, і спродіваємось, перегляд їх власного відношення до навколишнього середовища і взагалі до природи.

Разом з закликами до підтримання узбереж в чистоті, всі діти отримали ще й закладки - пам’ятки:

Що ти можеш зробити, щоб допомогти врятувати моря та узбережжя від сміття?

• Викидати сміття у відведені для цього місця, тобто в бак чи урну для сміття;

• підбирати пластикові пакети й інше сміття з жолобів і зливних канавок, щоб вони не опинилися в наших морях;

• прибирати від сміття своє місце відпочинку на пляжі;

• користуватися полотняними торбинками, щоб зменшити використання пластикових пакетів;

• бути прикладом для інших — організовувати та приєднуватись до акцій із прибирання узбереж у своїй місцевості!